Přejít na hlavní obsah

Senát Ekonomicko-správní fakulty MU zvolil kandidátem na děkana Jiřího Špalka

Pokud bude jmenován rektorem do funkce, nahradí od 1. listopadu Antonína Slaného, který vedl fakultu po dvě období. 

Jiří Špalek

Do čela Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity (MU) se má od listopadu letošního roku postavit bývalý dlouholetý vedoucí katedry veřejné ekonomie a vedoucí Laboratoře experimentální ekonomie Jiří Špalek. Jako kandidáta na post děkana ho dnes 11 hlasy z 16 přítomných zvolil fakultní akademický senát. V případě, že bude jmenován rektorem, vystřídá ve funkci současného děkana Antonína Slaného, který se po dvou funkčních obdobích o znovuzvolení již nemohl ucházet.

V roli děkana se chce Špalek soustředit především na posílení mezinárodní spolupráce a internacionalizaci akademické obce fakulty včetně jejích studentů. „Rád bych zefektivnil spolupráci napříč fakultou a zintenzivnil diskuzi o jejím budoucím směřování a nastavení studijních programů,“ uvedl Jiří Špalek s tím, že vnímá fakultu jako pevnou součást výzkumně zaměřené Masarykovy univerzity.

Akademický senát fakulty dnes vybíral budoucího děkana ze dvou kandidátů. O zvolení se ucházel i současný proděkan pro kombinované studium a celoživotní vzdělávání Petr Valouch. Ekonomicko-správní fakulta byla založena v roce 1990 jako první nová fakulta v polistopadové éře Masarykovy univerzity. V současnosti na ní studuje více než 2500 studentů bakalářských, magisterských a doktorských studií.

 

Hlavní novinky