Přejít na hlavní obsah

Studentka MU: Očkování je nevyhnutelné

Desítky studentů a zaměstnanců Masarykovy univerzity využily možnost nechat se naočkovat proti covidu-19 přímo v prostorách školy. Zájem byl tak velký, že se na chodbě budovy na Komenského náměstí tvořila fronta.

Naočkovat se nechala i studentka FSpS Lada Štěpánková.

Nápor zájemců o očkování proti onemocnění koronavirem však zvládali zdravotníci skvěle. V první velké místnosti číslo 204 ve druhém patře se studenti a zaměstnanci zaregistrovali a pak plynule pokračovali do vedlejší místnosti, kde je dvě zdravotnice naočkovaly buď jednodávkovou vakcínou Janssen nebo dvoudávkovou BioNTech/Pfizer.

Naočkovaní lidé si pak šli sednout zpět do první místnosti, aby tam vyčkali obvyklých 15 až 20 minut. Studenti i zaměstnanci si přitom očkování přímo v prostorách univerzity pochvalovali.

Pro první dávku vakcíny si přišla studentka Fakulty sportovních studií MU Lada Štěpánková. „Situace je taková, že očkování je podle mě nevyhnutelné a žádoucí a tlačí na něj okolnosti pandemie,“ uvedla studentka magisterského studia programu Management sportu.

Očkuje se vakcínami Pfizer a Janssen.

I ji překvapil velký zájem o očkování. „Myslela jsem si, že tady bude méně lidí. Tolik jsem jich tady hned na začátku nečekala a jestli to takhle bude až do sedmi hodin do večera, kdy očkování dnes končí, tak to bude super,“ měla radost studentka.

Podle ní se však může stát, že vzrůstající čísla nakažených budou znamenat přesun výuky do online prostoru. „Online výuka ale byla letos tak propracovaná, že to bylo fakt dobré. Nicméně jsou obory, kde je víc praktické výuky, takže by to znamenalo jistá omezení,“ uvedla studentka.

Už třetí dávku vakcíny Pfizer si nechal naočkovat Miloš Vraspír z Technicko-provozního oddělení Pedagogické fakulty MU. „Ve svém věku cítím, že to je potřebné nechat se znovu naočkovat. S předchozími dvěma dávkami vakcíny jsem byl spokojený, nic mi to po zdravotní stránce neudělalo, takže jsem maximálně spokojený,“ pochvaloval si zaměstnanec univerzity.

I jemu se moc líbí nápad očkovat studenty a zaměstnance přímo na akademické půdě. „Pro první dvě dávky jsem si jel na očkovací místo na klinice SurGal, kde bylo také naprosto profesionální prostředí,“ dodal Miloš Vraspír.

Na Komenského náměstí se první listopadové úterý plánovalo očkovat až do 19 hodin. Ve stejném čase, tedy od 14 do 19 hodin, se bude očkovat i ve středu 10. listopadu v Univerzitním kampusu Bohunice v místnostech B22/302 a B22/303.

Podle vedoucí Personálního oddělení Rektorátu MU Barbory Šolcové se do konce října nechalo naočkovat proti koronaviru 71 procent zaměstnanců Masarykovy univerzity. Toto číslo se však díky velkému zájmu zcela jistě po dvou zmíněných listopadových termínech očkování zvýší.

O očkování na MU byl velký zájem.

 

Hlavní novinky