Přejít na hlavní obsah

MU byla oceněna za inovace ve veřejných zakázkách

Masarykova univerzita získala ocenění Inovátor roku 2021 v oblasti zadávání veřejných zakázek v ČR, které uděluje specializovaný časopis Veřejné zakázky. 

Ocenění převzali Martin Hadaš, Jana Soukopová a Michal Struk.

Podle jeho šéfredaktora Michala Petříka přístup univerzity výrazným způsobem posunuje kultivaci veřejných zakázek, k čemuž má vztáhnout pozornost právě získané ocenění.

„Časopis ocenil zejména to, jakým způsobem při přípravě a zadávání veřejných zakázek komunikujeme, a také, že sdílíme své zkušenosti nejen s ostatními zadavateli formou článků, případových studií a účastí v panelových diskuzích,“ popsal Martin Hadaš, vedoucí Odboru veřejných zakázek MU, který cenu převzal.

Na pódium ho ale doprovodili ještě dva kolegové – ředitelka Institutu pro udržitelnost a cirkularitu Ekonomicko-správní fakulty MU Jana Soukopová a odborný asistent této fakulty Michal Struk. Všichni tři společnými silami vypracovali veřejnou zakázku na výběr poskytovatele odpadového hospodářství pro Masarykovu univerzitu, kterou organizátoři ocenění vyzdvihli pro vzájemně se obohacující propojení „zakázkářů“ s odborníky na daný segment.

„Kolegové z Institutu pro udržitelnost nám doporučili zaměřit se na podstatnější podmínky z hlediska odpadového hospodářství, které bychom měli hodnotit: jakým způsobem odpadová firma se shromážděným odpadem nakládá, tedy zda odpad dále nějakým způsobem využívá, materiálově či energeticky, nebo zda skončí na skládce,“ přiblížil podobu spolupráce Hadaš v článku, který vyšel v časopise Veřejné zakázky loni v červnu.

I díky tomuto přístupu je dnes 100 procent komunálního odpadu, který je na univerzitě vyprodukován, dále využito a nekončí na skládkách.

Hlavní novinky