Přejít na hlavní obsah

Jmenovací dekrety dnes převzali nová děkanka a nový ředitel ústavu

Rektor Martin Bareš předal jmenovací dekrety nové děkance Pedagogické fakulty MU Simoně Koryčánkové a novému řediteli Ústavu výpočetní techniky Janu Myslivečkovi.

Jan Mysliveček a Simona Koryčánková podepisují jmenovací dekrety.

Vést nejlepší pedagogickou fakultu v České republice a být významnou a prestižní institucí – to je cílem děkanky Simony Koryčánkové, která pověření k vedení fakulty převzala z rukou rektora Martina Bareše v pondělí 12. prosince. Soustředit se chce i na nezastupitelnost role učitele ve společnosti, důraz na jeho kvalitní přípravu a dialog se studenty a zaměstnanci fakulty. Současnou prorektorku pro záležitosti studentů a absolventů MU vybral za novou děkanku Akademický senát Pedagogické fakulty MU 27. září. 

Současný děkan Jiří Němec, rektor MU Martin Bareš, nová děkanka Simona Koryčánková a předseda AS PdF Martin Adam byli u jmenování děkanky Pedagogické fakulty MU.

Simona Koryčánková se nové funkce ujme 1. února 2023. Vystřídá v ní děkana Jiřího Němce. Opírat se bude o tým, který představila ve svém programovém prohlášení při volbě děkanky. „Již jsem uvedla, že první věcí, kterou bych chtěla udělat, je sejít se nejenom se studentkami a studenty, ale i s vedoucími akademických a neakademických pracovišť fakulty. Ráda bych si všechny vyslechla a domluvila na strategii rozvoje jejich pracovišť,“ potvrdila Koryčánková.

Jmenovací dekret převzal v pondělí 12. prosince také nový ředitel Ústavu výpočetní techniky Jan Mysliveček. Ten v čele tohoto univerzitního pracoviště střídá ředitele Luďka Matysku, který z funkce odchází po deseti letech.  

Rektor Martin Bareš, nový ředitel ÚVT Jan Mysliveček a ředitel ÚVT Luděk Matyska.

„Těším se na spolupráci nejen se všemi kolegyněmi a kolegy z ÚVT, ale napříč celou Masarykovou univerzitou. Věřím, že se nám podaří zvýšit kvalitu poskytovaných služeb a dále rozvíjet ÚVT, alespoň tak dobře, jak se to dařilo mému předchůdci profesoru Matyskovi. Tomu patří velké díky za úsilí věnované ÚVT,“ uvedl po jmenování Jan Mysliveček. Vedení Ústavu výpočetní techniky se Mysliveček ujme od 1. ledna 2023.

Hlavní novinky