MU bude součástí festivalu Colours of Ostrava

Univerzitní scéna UNIVERCITY STAGE je tradiční součástí fóra Meltingpot při festivalu Colours of Ostrava. Masarykova univerzita na ni letos poprvé v historii fóra vysílá hned devět řečníků.

Více než 250 řečníků z celého světa na 11 diskusních scénách ve 4 dnech plných poznání i zábavy. To je Meltingpot - multioborové diskusní fórum prezentující myšlenky, témata, informace a vize na poli globálních i osobních výzev v neformální atmosféře hudebního festivalu Colours of Ostrava. Odborníci MUNI se mezinárodního diskusního fóra Meltingpot zúčastní 20. července. Na prostranství v blízkosti stage navíc bude mít univerzita prostor i pro vlastní prezentační aktivity.

Moderní platformu pro diskusi a výměnu myšlenek využijí v rámci Programového dne MUNI Barbora Chattová a Pavel Kapler, Miloš Gregor, Klára Šeďová a Jiří Zounek, Libor Zajíc a Jana Piškulová, Lucie Jarkovská, Ivan Folleti.

Na venkovní scéně představí témata vědy, výzkumu i současnosti přírodovědecká fakulta, lékařská fakulta a fakulta sociálních studií.

Jedinečné spojení hudebního festivalu a mezinárodního diskusního fóra v industriálním areálu Dolních Vítkovic každý rok láká nejen řečníky na pódium, ale i posluchače a návštěvníky. Těm ke vstupu na Meltingpot fórum stačí platná vstupenka na Colours of Ostrava!

Masarykova univerzita na Meltingpotu - Colours of Ostrava

Magazín M postupně představuje jednotlivé řečníky.

Vědecká ředitelka SYRI Klára Šeďová.

Jeden z přednáškových bloků bude ve čtvrtek 20. července patřit dvojici Klára Šeďová a Jiří Zounek. Klára Šeďová je vědeckou ředitelkou institutu SYRI a stejně tak jako Jiří Zounek působí na Ústavu pedagogických věd Filozofické fakulty MU. Jejich přednáška má název Inovativní pedagogický výzkum na MUNI jako podpora proměny vzdělávání – škola, učitelé, komunikace a žáci v digitální éře.

„Já i kolega Jiří Zounek se po celý svůj profesní život zabýváme výzkumem vzdělávání, přičemž se věnujeme oblastem, které jsou od sebe poměrně vzdálené. Já zkoumám, jak spolu učitelé a žáci komunikují během vyučování a jak to ovlivňuje žákovské učení. Jiří zkoumá využívání digitálních technologií ve škole, ale také mimo školu. Ačkoli jsou předměty našeho zájmu od sebe zdánlivě vzdálené, můžeme spolu vést velmi výživnou diskusi ohledně toho, jaké parametry má mít kvalitní vzdělávání adekvátní pro naši dobu,“ uvádí k přednášce Klára Šeďová s tím, že od účasti na Meltingpotu si s kolegou slibují, že u debaty nebudou sami a budou moci těžit z kontaktu s různorodým publikem. „Což je vždy inspirativní věc,“ dodává vědkyně.