Přejít na hlavní obsah

Hybridní on-site workshop Data Analytics Bootcamp 2024 zná svého vítěze

Všechny týmy prezentovaly svá řešení problémů reálného světa, nejúspěšnější se stal tým Swama Pyae Painga z MUNI. 

Bootcamp Workshop studijního programu Data Analytics se uskutečnil od 13. do 17. května 2024 v TetčicíchPřítomní účastníci v závěru workshopu soutěžili s prezentacemi progresu na projektech svých týmů. Swamovu prezentaci zhodnotil Jan Slovák, garant unikátního bakalářského studijního programu Data Analytics na MUNI: Swam prezentoval práci týmu, jenž zpracovával data v kontextu úrovně sentimentu lidí, kteří psali tweety související s covidem, v době covidu. A spojili to s jejich současnou ekonomickou situací. Swamova prezentace vypadala tak, jak má vypadat dobrá prezentace: byla dobře strukturovaná, graficky dobře řešená. Swam vše vysvětlil sebevědomě a srozumitelně.“ 

Swamovi otevírá Bootcamp skvělou příležitost: Pracovat a studovat hybridním způsobem, podobným MBA studiu. Swama jsme se proto zeptali na jeho zkušenosti s Bootcampem, který funguje také jako součást přijímacího řízení do studijního programu Data Analytics na MUNI. Ten je financován z projektu NPO_MUNI_MSMT-16606/2022: 

Jak jste si užíval být součástí Bootcampu? 
Je to skvělé. Lidé z Data Analytics na MUNI jsou velmi ochotní a otevření. Opravdu se o nás starají. Odbornost mentorů je vynikající a přístup wellcome office je profesionální, vřelý a přátelský. Vše běží hladce. A to vše je k dispozici zdarma. Je to tedy skvělá příležitost využít své skills v práci s daty a prozkoumat více oblasti Data Science. Pokud v Bootcampu uspějete a investujete do své budoucnosti, studijní program Data Analytics na MUNI je opravdu výjimečný, podobný MBA studiu. Je to úžasná kombinace práce na reálných projektech při spolupráci s komerčním sektorem a prohlubování matematického myšlení, nabízí skvělou příležitost studovat a zároveň pracovat. Protože mám práci na plný úvazek, preferuji studium online, hybridním způsobem. Ani celosvětově jsem zatím nenašel podobně poskládané studium v oblasti Data Science. Přestože mám téměř hotové bakalářské studium International Relations and European Politics na fakultě sociálních studií, moc rád budu studovat Data Analytics na MUNI. Program nabízí přesně to, co hledám. 

Jaké oblasti matematiky potřebujete rozvíjet, abyste získal konkurenční výhodu v oboru datové analýzy? 
Když pracujete v analýze dat, matematika se vám zprvu nemusí jevit jako ne nezbytná. Když však chcete jít v tomto oboru do hloubky, matematická pravidla začínají být důležitá. Zejména v Data Science potřebujete znalosti z lineární algebry a pravděpodobnosti. Protože strojové učení je celé o pravděpodobnosti. Program Data Analytics na MUNI nabízí vše: matematické myšlení, technické dovednosti, programování, AI učení, strojové učení a tak dále. Studium mi může pomoci naučit se, jak lépe komunikovat s AI. Ano, učím se datovou vědu z mnoha zdrojů. Ovšem matematické myšlení a technické dovednosti, kterými vás tento bakalářský program vybaví, mi pomohou v mnoha ohledech pracovat snadnějším a hladším způsobem. 

Už pracujete v AI a lingvistické společnosti v oblasti financí. Jak se vyvíjí vaše kariéra? Proč jste tak zapálený pro Data Science? 
V kariéře bych se chtěl dále věnovat datové analýze. Minulý rok jsem pracoval v AT&T v oblasti procesního projektového řízení a analýzy dat. Musel jsem se vypořádat s kompletním procesem analýzy dat, který pomohl našemu projektu uspět. A to mne zaujalo. I ve své současné pozici jsem se snažil implementovat své znalosti Data Science pro plynulejší způsob reportingu. Chtěl bych se ponořit hlouběji do analýzy dat a v budoucnu pracovat v této oblasti, protože analýza dat se objevuje v mnoha oblastech a role AI dramaticky roste. Lidé se bojí, že AI je v jejich profesi nahradí. Ale já to vidím tak, že studium Data Analytics na MUNI otevírá dveře do přicházející éry s AI. Je to velmi „future proof“ volba.

Seznamte se se Swamem Pyae Paingem

Swam se vnímá jako mladý leader se zkušenostmi v institucích občanských, sociálních a nadnárodních. Je připravený přispět k úspěchu organizací, s nimiž spolupracuje. Má odborné znalosti v oblasti analýzy dat a rozhodování na základě dat. Sám sebe vidí jako vysoce organizovaného, ​​zodpovědného a zkušeného v efektivní komunikaci, strategické analýze a koordinaci projektů, pozitivně orientovaného, se špičkovými komunikačními vlastnostmi, praxí s IT, kritickým myšlením a vůdčími schopnostmi. Pochází z Barmy, žije v České republice v Brně. 

Hlavní novinky