Přejít na hlavní obsah

Díky mobilní aplikaci už na univerzitě nezabloudíte

Nemůžete najít správnou učebnu? Nevíte, jak se co nejrychleji dostat na přednášku? Stáhněte si aplikaci Budovy MU.

Masarykova univerzita vlastní přes sto budov a využívá jich téměř dvakrát tolik. Nová aplikace Budovy MU pro mobilní telefony přehledně zobrazuje, kde v Brně sídlí jaké pracoviště a jak se k němu pohodlně dostat.

Myšlenka na aplikaci se objevila v době, kdy začala současná rekonstrukce filozofické fakulty. Jeden z iniciátorů aplikace David Mikstein tehdy pracoval z budovy na Komenského náměstí. „Denně jsme tam potkávali zmatené studenty z fildy, kteří hledali, na jakém místě mají přednášku,“ vzpomíná. Přednáškové sály jim blokovala stavba, a tak se museli za studiem přesouvat po mnoha provizorních místech, která mnohdy nemohli najít.

Díky vývojáři Martinu Vytrhlíkovi a Oddělení facility managementu Masarykovy univerzity pak vznikla mobilní aplikace Budovy MU. S využitím GPS a Google map dokáže najít cestu k vybrané budově pro chodce i motoristu, podává k budovám informace o tamějších pracovištích a odkazuje na jejich internetové stránky. Aplikace je k dispozici pro systém Android a je zcela zdarma.

Služba vychází z dat, která jsou využívána pro účely správy budov. Často jsou poskytována také studentům z přírodovědecké fakulty a fakulty informatiky pro jejich závěrečné nebo seminární práce.

Budovy MU nejsou jedinou užitečnou pomůckou pro chytré telefony, kterou mohou studenti a zaměstnanci na univerzitě využít. Existuje také aplikace nabízející přístup do katalogů fakultních knihoven SmartLib nebo aplikace menzy.cz, která zobrazuje aktuální jídelníčky ve stravovacích zařízeních na MU. Obě aplikace jsou dostupné pro platformu Android, SmartLib navíc pro systém Windows Phone a menzy.cz pro iOS.

Hlavní novinky