Přejít na hlavní obsah

Výstava: Když se spojí grafika a informatika

Studenti fakulty informatiky vystavují v Galeryji svá originální díla, která vznikla v rámci předmětu Výtvarný plenér.

Kresba světlem.

Lineární a vzdušná perspektiva, frotáž, camera obscura, práce s barevnými filtry či expozicí. To jsou jen příklady technik využitých k vytvoření studentských děl, která jsou od čtvrtku 24. října do 28. listopadu vystavená v brněnské Galeryji na Lidické ulici.

Návštěvníci si mohou prohlédnout umělecké kousky, jež během letního soustředění na Vysočině vytvořili absolventi předmětu Výtvarný plenér. Ten vypisuje Ateliér grafického designu a multimédií na Katedře počítačové grafiky a designu Fakulty informatiky MU

„Program výtvarného plenéru se zaměřoval na poznávání krajiny, její výtvarné a fotografické interpretace. Krajina byla studenty zpracovávána konceptuálně interpretačními a experimentálními přístupy, zaměřenými na její kresbu,“ uvedla pedagožka Jana Malíková.

Lidé se mohou těšit na pestrou paletu výtvorů jako například fotografie detailu krajiny, dokumentární fotografie nebo fotografické reportáže. Chybět nebude ani Land Art, trojrozměrné venkovní instalace nebo experimentální typografie zachycená skrz čočku objektivu.

Hlavní novinky