Přejít na hlavní obsah

Multimediální den přivítá šéfy Respektu i Evropy 2

Na FSS se v pátek 22. listopadu koná série besed a workshopů se zajímavými osobnostmi z mediálního světa.

Seznámit se s nejnovějšími trendy v médiích a potkat osobnosti, které se v Brně běžně nevyskytují, budou moct v pátek 22. listopadu návštěvníci Multimediálního dne na fakultě sociálních studií. Přijede na něj mimo jiné šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery nebo šéfka českého a slovenského rádia Evropa 2 Jitka Fürst.

Akce, která se letos koná už popáté, každoročně nabízí workshopy, besedy i možnost vyzkoušet si přímo na místě, jaké to je být žurnalistou. Letos se orientuje na práci novinářů-komentátorů, oblast public relations a sociální sítě.

„Program není určen jen pro žurnalisty, má přesah do řady dalších oborů. Při jeho tvorbě jsme se snažili, aby měl každý z návštěvníků z čeho vybírat,“ sdělil vedoucí katedry mediálních studií a žurnalistiky Rudolf Burgr.

Na čtyřech besedách v průběhu celého dne se bude mluvit o různých možnostech uplatnění absolventů žurnalistiky, o tom, jak dělat marketingové kampaně na sociálních sítích, o práci a vlivu novinových komentátorů a také o tom, jak se liší práce tiskových mluvčích v různých sférách.

V atriu fakulty budou navíc celý den pracovat redaktoři různých médií, takže si zájemci mohou natočit například reportáž pro Českou televizi nebo Český rozhlas či se nechat vyfotit na titulní stránku MF DNES či Deníku. Chybět nebude ani stánek měsíčníku muni.cz a zpravodajského portálu online.muni.cz.

Multimediální den letos připomíná 15. výročí založení pořádající katedry, jejíž studenti dostanou k narozeninám minimálně jeden velký dárek. V tentýž den se totiž otvírá nové televizní studio a zrekonstruovaná střižna. 

Na fakultě už funguje studentské Radio R, vysokoškoláci si tak teď obdobně mohou vytvořit i vlastní internetovou televizi. „Stavba televizního studia byla technicky i finančně nejnáročnější částí tvorby našeho mediálního centra. Zařízení nyní splňuje standardy kladené na profesionální práci, jak ji známe například z České televize,“ uvedl Burgr.

Nové vybavení přišlo asi na pět milionů korun. Ve studiu lze pracovat s vysokým rozlišením obrazu Full HD, režie má možnost odbavovat televizní pořady 24 hodin denně po internetu ve formě live streamingu (živého vysílání po internetu). Celé studio je také vybaveno robotickými kamerami, které jsou programovatelné. Moderátor tak například může odbavit zpravodajský pořad bez účasti režiséra, zvukaře či kameramana.

Hlavní novinky