Přejít na hlavní obsah

Máte nápad, jak zlepšit výuku? Řekněte si o peníze na něj

Odstartoval sběr žádostí na projekty placené z Fondu rozvoje MU. Hlásit se můžou pedagogové i studenti.

Se začátkem října startuje sběr žádostí o peníze z Fondu rozvoje Masarykovy univerzity. Studenti i pedagogové se mohou o peníze na svoje projekty rozvíjející výuku hlásit až do 10. listopadu. Pravidla výzvy umožňují ucházet se o částku mezi 50 a 100 tisíci korunami.

Soutěž má dvě hlavní kategorie. Učitelé mohou žádat o finance na inovace studijních programů nebo oborů na úrovni jednotlivých předmětů či kurzů, studenti zase na podporu tvůrčí práce směřující k inovaci vzdělávací činnosti. V praxi to předpokládá hlavně zaměření se na výuku v angličtině, posilování praktických aspektů výuky, projektově orientované výuky, rozvoj aktivit pro talentované vysokoškoláky nebo inovace předmětů cílené na rozvoj schopnosti tvorby akademických textů. Kompletní pravidla a tipy na vytváření projektů najdou zájemci na univerzitním webu.

V pravidlech mimo jiné stojí, že by předkládané projektové záměry měly být v souladu s prioritami Dlouhodobého záměru Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy nebo prioritami Dlouhodobého záměru Masarykovy univerzity. O tom, které projekty podporu získají, rozhodne komise jmenovaná rektorem složená ze zástupců všech fakult, vedení univerzity i obou komor Akademického senátu MU nejpozději do 18. prosince 2105. Všechny podpořené aktivity by se pak měly odehrát v průběhu roku 2016.

„V loňském roce se přihlásilo celkem 392 projektů, přičemž bylo vybráno 153. V praxi to znamenalo, že univerzita rozdělila 13 milionů korun,“ ilustrovala velký zájem o soutěž Renata Danielová z Odboru pro rozvoj Masarykovy univerzity.

Hlavní novinky