Přejít na hlavní obsah

Scala se stala nejnavštěvovanějším jednosálovým kinem

Univerzitní kinosál trhá rekordy a ve třetím čtvrtletí porazil i zavedené Bio Oko a Kino Aero.

Nejnavštěvovanějším jednosálovým kinem v Česku se ve třetím čtvrtletí stalo Univerzitní kino Scala. Předběhlo tak i pražská kina Bio Oko a Kino Aero, která tradičně přední příčky obsazují.

„Mám velkou radost, zvlášť proto, že jsme před dvěma lety začínali od nuly s pověstí ztrátového kina, které je potřeba zavřít. Zároveň je to ale velký závazek. Zní to jako klišé, ale pro nás je to opravdu spíš výzva k dalšímu vývoji než chvilka k založení rukou,“ komentoval výsledky Radek Pernica, ředitel Scaly.

Kino Scala začalo v září svou třetí sezónu po převzetí Masarykovou univerzitou od města Brna, rekonstrukci a následném znovuotevření. V programu se pravidelně objevují nejen filmy z běžné distribuční nabídky, ale také spousta tematicky zaměřených přehlídek a festivalů. Své stálé místo mají ve Scale různorodé odborné i popularizační přednášky, mezinárodní konference a další vzdělávací a kulturní akce pořádané univerzitou.

Například k připomínce 17. listopadu a zároveň Roku smíření se připojujeme velkou celodenní akcí Sedmnáctý studentský. Jejím vyvrcholením bude tzv. Freedom Lecture – moderovaná debata Rainera Hösse, vnuka nechvalně proslulého osvětimského kata, a Tal Bashan, izraelské novinářky, jejíž babička zemřela v Terezíně a matka přežila internaci v Terezíně a Osvětimi.

S novou sezónou začalo kino nabízet i promítání v kavárně, pravidelné filmové kvízy a také oblíbené animační kurzy pro děti.

Do konce roku se na plátně kina objeví ještě filmy festivalů Mezipatra, Ekofilm či Cinetube, francouzská a italská kinematografie, přenosy z Metropolitní opery a znovu i repríza vyprodaného Hamleta z Londýna s Benedictem Cumberbatchem v hlavní roli.

„Kromě filmů se snažíme dělat i akce jen tak pro potěšení diváků, různé tematické afterparty. Stoupající oblíbenost mají kvízy v kavárně s filmovou tematikou, před Vánoci chystáme malý trh s věcmi kolem kina a filmů,“ dodal Pernica.

Hlavní novinky