Přejít na hlavní obsah

Rektor letos ocení i rozvoj občanské společnosti

Sběr nominací na Cenu rektora MU potrvá ještě do 29. února. Ocenění můžou dostat studenti, výzkumníci i pedagogové.

S jednou významnou změnou se v lednu otevřel sběr nominací na Cenu rektora Masarykovy univerzity. Ocenění, které se každoročně uděluje osobnostem školy v nejrůznějších odvětvích, má v tomto roce jedenáct kategorií. Od letoška ho lze získat také za aktivní rozvoj občanské společnosti.

Novinka navazuje na aktivity univerzity, která loni například vyhlásila stipendium na podporu dobrovolnictví. „Oceněna může být například významná dobrovolnická činnost, aktivní zapojení ve spolcích a organizacích, které se zaměřují na podporu široké společnosti, přímá pomoc osobám v tíživé zdravotní, sociální či ekonomické situaci nebo třeba hrdinská pomoc při záchraně života osoby. Cenu mohou získat studenti i zaměstnanci MU,“ uvedla Eva Doležalová z univerzitního odboru pro akademické záležitosti, který udělování cen organizuje.

Nominovat své favority mohou děkani na základě interního fakultního výběru do 29. února. Do každé kategorie, mezi nimiž tradičně nechybí Cena rektora MU za významný tvůrčí počin, za mimořádné výzkumné výsledky pro mladé vědce do 35 let nebo ocenění pro studenty magisterského nebo doktorského stupně, lze navrhnout za každou fakultu jednoho kandidáta či kandidátku nebo kolektivy.

Návrhy na ocenění ve všech kategoriích rektorovi předkládá Odbor pro akademické záležitosti Rektorátu Masarykovy univerzity. Úplné podrobnosti k procesu navrhování a výběru nositelů ceny najdou zájemci na Dokumentovém serveru a na webu pořádajícího odboru.

Vítězové soutěže se univerzitní veřejnosti představí na tradičním květnovém obřadu Dies academicus.

Hlavní novinky