Přejít na hlavní obsah

Masarykova jUniverzita otevře registraci. Plno bude během několika minut

V pondělí 22. srpna ve 20 hodin startuje registrace do nového ročníku dětské univerzity na Muni.

 Děti si budou moct přičichnout k nejrůznějším vědním oborům od těch přírodovědných až po humanitní.

Nový ročník Masarykovy jUniverzity, série kurzů pro děti od 9 do 14 let, se v těchto dnech intenzivně chystá na Masarykově univerzitě. Registrace do ročníku 2016/17 startuje v pondělí 22. srpna přesně ve 20 hodin. Rodiče, kteří by svoje děti rádi přihlásili, by si měli čas hlídat. Loni byla kapacita zaplněná během 12 minut.

Také v letošním roce bude k dispozici 170 míst plus 30 pro náhradníky, přičemž 20 míst je rezervováno pro sociálně znevýhodněné děti. „Od rodičů i od dětí nám chodí jen pozitivní ohlasy. Množí se dokonce takové, které volají po navazujících ročnících, aby mohly pokračovat i děti, které už jUniverzitou prošly, nebo abychom vytvořili kurzy i pro rodiče,“ uvedla Lenka Jaskowiecová z odboru vnějších vztahů a marketingu, jenž má organizaci MjUNI na starost. Podle jejích slov se už uvažuje o tom, že by organizátoři nachystali i aktivity pro rodiče, zatímco se jejich děti učí.

Nový ročník kurzů začne v sobotu 22. října slavnostní imatrikulací a znovu bude zahrnovat víkendová setkání na většině fakult Masarykovy univerzity. Děti si tak budou moct přičichnout k nejrůznějším vědním oborům. „Těší nás, že účastníci nemají zájem jen o přírodovědné obory, na jejichž kurzech to různě bouchá a svítí, ale táhnou i ty humanitní. Nejdůležitější pro ně je, že si můžou všechno zkusit na vlastní kůži. Čím větší aktivita na seminářích, tím větší radost z toho mají,“ dodala Jaskowiecová.

Podrobnosti k přihlašování i samotnému studiu na MjUNI najdou rodiče na webu www.mjuni.cz. K vidění jsou tam také videa a fotky, ze kterých je možné udělat si představu, jak kurzy vypadají a co se na nich děje. Na webu je také formulář, který je k přihlášení nutné vyplnit. Druhým kanálem, přes který je možné se hlásit, je Facebook. Stejný formulář jako na webu se přesně ve 20 hodin objeví na stránce facebok.com/mjuniverzita.

Hlavní novinky