Přejít na hlavní obsah

Diskusní fórum: Jaká je budoucnost studijních programů na MU

Ve čtvrtek 10. listopadu pořádá Masarykova univerzita pro všechny členy své akademické obce konferenci o dopadech novely VŠ zákona.

Jaké hlavní změny přináší novela vysokoškolského zákona? Co se stane se studijními programy a obory Masarykovy univerzity? Jak bude fungovat nově ustavená Rada pro vnitřní hodnocení MU? A co bude pro univerzitu znamenat získání institucionální akreditace?

Na tyto o mnohé další otázky nabídne návštěvníkům odpověď diskusní fórum Vzdělávání a studijní programy na univerzitě po novele, které se koná ve čtvrtek 10. listopadu od 10.00 do 15.30 v Univerzitním kině Scala. Vstup na akci je volný.

"Problémem českých vysokých škol včetně Masarykovy univerzity je, že současná struktura studijních programů není dost přehledná a uchazečům neumožňuje dobře se v nabídce zorientovat. A vlastně se ukázalo, že není ani moc vhodná pro kvalitní provozování oborů. Nové nastavení akreditačního procesu je ideální příležitost pro významné pročištění," nastínil rektor Mikuláš Bek, o čem bude na fóru řeč.

V první části programu konference promluví rektor. V bloku od 10 do 11.30 představí změny, které univerzitu v nejbližším období čekají a prostor bude také pro diskusi.

Po přestávce bude od 12.30 následovat blok, ve kterém vystoupí prorektor pro studium Michal Bulant. Mluvit bude o schvalování, rozvoji kvality a akreditacích studijních programů. Ve stejném bloku promluví také Eva Táborská, členka Rady Národního akreditačního úřadu. Právě roli úřadu v novém systému Táborská přítomným představí.

Po krátké přestávce bude od 14.30 následovat panelová diskuse na téma Strategie revize studijní nabídky MU.

Více o chystaných změnách na MU v souvislosti s novelou VŠ zákona se dočtete také v příštím čísle tištěného Muni, které vychází v pondělí 14. listopadu. 

Hlavní novinky