Přejít na hlavní obsah

Galerie Pitevna se otevře na Komenského náměstí výstavou Jednou tišeji, jindy hlasitěji

Po dvouleté rekonstrukci se znovu otevírá výstavní prostor Archivu Masarykovy univerzity.

Z výstavy Jednou tištěji, jindy hlasitěji Mileny Dopitové

Vernisáží výstavy Mileny Dopitové Jednou tišeji, jindy hlasitěji se zítra po rekonstrukci znovu otevře výstavní prostor Archivu Masarykovy univerzity v suterénu budovy Lékařské fakulty MU na Komenského náměstí 2. Nová galerie dostala název Pitevna, protože dříve se v těchto místech skutečně učili medici.

Milena Dopitová je představitelkou moderního umění, která působí jako docentka na Akademii výtvarných umění v Praze. V nové Galerii Pitevna bude prezentovat svoji tvorbu v rámci projektu Schopen představ, jehož prostřednictvím se na Masarykově univerzitě prezentuje současné umění.

„Výstavní prostor se otvírá po asi dva roky trvající rekonstrukci navazující na přestavbu univerzitního střediska Teiresiás, které v budově také sídlí. Díky stavebním úpravám, nové podlaze a instalaci kvalitního galerijního osvětlení teď máme k dispozici špičkové výstavní prostory,“ přiblížil Petr KamenickýKatedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity, jež má program v nové galerii na starost.

Není to první výstavní prostor, ve kterém se umění na univerzitě prezentuje. Kromě nové Galerie Pitevna existuje v budově Pedagogické fakulty MU na adrese Poříčí 7 Galerie Černá linka, kde svoje práce ukazují studenti. Jako další místo pro výstavy slouží v suterénu budovy téže fakulty na adrese Poříčí 9 Galerie RUV a s dalšími vystavovateli univerzita spolupracuje. Aktuálně zejména s brněnskou Strom Art Gallery.

Vernisáž v nové Galerii Pitevna zítra začíná v 18 hodin. Celá výstava Jednou tišeji, jindy hlasitěji je přístupná každý pracovní den od 12 do 18 hodin, a to až do 16. prosince.

Hlavní novinky