Přejít na hlavní obsah

Ekonomové budou mít novou vrátnici s recepcí a kavárnu

Kavárna vzniká na Ekonomicko-správní fakultě MU ze stávajícího bufetu na základě požadavků studentů a učitelů.

Vizualizace nové kavárny na Ekonomicko-správní fakultě MU.

Na modernizovanou vrátnici s recepcí a novou kavárnu se mohou v nadcházejícím akademickém roce těšit studenti i pedagogové Ekonomicko-správní fakulty MU. Rekonstrukce všech těchto prostor odstartovala začátkem července.

V místě současné vrátnice vznikne recepce s informační službou a také podatelna. Bufet bude na základě podnětů a požadavků studentů a učitelů přeměněn na kavárnu, čemuž bude odpovídat také nabídka. K dispozici v nové kavárně budou kromě kávy a limonád také polévky, zeleninové saláty nebo těstoviny.

Na obědy mohou studenti dál chodit do menzy na Vinařské. „Kavárna by se tak mohla stát příjemným odpočinkovým prostorem pro všechny studenty, zaměstnance, ale i hosty fakulty,“ uvedl tajemník fakulty Jan Slezák.

Kvůli stavebním úpravám se zázemí vrátnice dočasně přestěhovalo do vestibulu budovy. Stávající bufet je momentálně, stejně jako každý rok v letních měsících, zavřený.

„V celém prostoru hlavního vstupu do budovy a vestibulu je z důvodu těchto prací omezen pohyb osob a je také zabrána část parkoviště,“ doplnil Slezák.

Stavební práce na fakultě jsou ale ještě rozsáhlejší. Letos začaly práce na projektu Strategické investice Masarykovy univerzity do vzdělávání SIMU+, které zahrnují rekonstrukci dvou učeben ve 2. patře a přeměnu dvou dalších učeben na laboratoře pro ekonomické experimenty.

Hlavní novinky