Přejít na hlavní obsah

Opravy kolejí na náměstí Míru se protáhnou. Studenti dostanou náhradní ubytování

Situace si týká přibližně 230 vysokoškoláků, kteří se můžou na kolej nastěhovat až začátkem října.

Plánovaná oprava sociálních zařízení na kolejích na náměstí Míru odhalila, že je potřeba provést rozsáhlejší rekonstrukci železné konstrukce budovy. Nástup k ubytování na tuto kolej tak bude možný až od 2. října, tedy dva týdny po začátku semestru. Všichni vysokoškoláci, kterých se to týká, už dostali nabídku na náhradní ubytování.

„Všem přibližně 230 studentům, kterých se komplikace dotkne, jsme už rozeslali dopis s vysvětlením a nabídkou ubytování na jiných kolejích nebo v jiném ubytovacím zařízení, než se dodatečné opravy vyřeší,“ vysvětlila prorektorka Naděžda Rozehnalová s tím, že studenti zaplatí za náhradní ubytování stejnou sumu, jako by platili na náměstí Míru.

Masarykova univerzita provozuje celkem deset areálů kolejí umístěných v různých částech Brna. Jejich celková kapacita je přibližně čtyři tisíce lůžek. V letních měsících se vždy ve vybraných areálech provádějí úpravy a rekonstrukce.

Vedle oprav náměstí Míru aktuálně probíhá další etapa modernizace a zvýšení bezpečnosti na kolejích Vinařská. Do zahájení akademického roku bude kompletně zrekonstruován blok A3 včetně vybavené pokojů novým nábytkem. Na všech kolejích zároveň probíhají drobné opravy, výměny krytin a malování a údržba a výměny IT technologií. Připravuje se také pokrytí všech kolejí bezdrátovým připojením k internetu vedle stávajícího pevného.

Hlavní novinky