Přejít na hlavní obsah

Vědci se promění v herce v Univerzitním kině Scala

Sedmý ročník Science slamu Masarykovy univerzity se odehraje 9. listopadu od 19.00. Vstup je volný.

Představí se Marek Bičan, Lenka Zychová, Jan Pešl, Hana Berezňáková, Josef Kraus a Daniel Kopkane.

Zábavnou formou představit svůj výzkum budou už po sedmé zkoušet odborníci z brněnských vysokých škol. Poprvé bude tradiční Science slam hostit Univerzitní kino Scala. Ve středu 9. listopadu se publiku představí pět vědců, čtyři z Masarykovy univerzity a jeden z Vysokého učení technického. Akce začíná v 19.00. Vstup na představení je bezplatný.

Science slamy jsou ve světě rozšířenou formou prezentace a popularizace vědy, při níž se odborníci na chvíli promění v herce a snaží se zaujmout diváky. Ti jejich vystoupení také hodnotí.

„Je to příležitost k nahlédnutí pod pokličku současného výzkumu a možnost potkat se s nadšenými lidmi, kteří poutavě, jednoduše a zábavně vykládají o tématech, kterými žijí,“ uvedla organizátorka akce Lenka Jaskowiecová z Odboru vnějších vztahů a marketingu MU.

Divákům se představí řečníci z Přírodovědecké fakulty a Fakulty sociálních studií MU. Návštěvníci se můžou těšit na zajímavosti z oblasti astrofyziky a biochemie, dozvědí se něco o islámu i o problematice mezinárodních vztahů.

Podívejte se na videosestřih z minulých Science Slamů

Science slam 7 - a jak to bylo dříve?

Vzpomínáte s námi na minulé Slamy?

Zveřejnil(a) Science slam MUNI dne 26. říjen 2016

Hlavní novinky