Přejít na hlavní obsah

Neuron Implus ocení mladé vědce. Nově i v informatice

Ve vědecké radě pro oblast computer science zasedne Antonín Kučera z Fakulty informatiky MU.

Antonín Kučera z Muni je ve vědecké radě pro oblast computer science.

Nadační fond na podporu vědy Neuron otevřel přihlašování do soutěže Neuron Impuls. Nově je rozdělena do dvou kategorií, pro vědce do 33 let a pro žadatele do 40 let. Přibylo také kategorií, v nichž se excelentní mladí vědci hledají. Novinkou je oblast computer science – informatika, v jejíž vědecké radě zasedl také Antonín Kučera z Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Zájemci mohou vkládat žádosti přes web do konce března.

Soutěž je určená odvážným a originálním výzkumným projektům či vizionářům, kteří posouvají hranice daného oboru. Hlásit se mohou zájemci z oborů biologie, informatika, fyzika, chemie, matematika, medicína a společenské vědy. V kategorii do 33 let mohou ti nejlepší získat až 250 tisíc korun na 18 měsíců. Pro vědce do 40 let je připraven až jeden milion koruna na projekt trvající dva až tři roky.

„Cílíme na vědce působící v České republice a úspěšné české vědce, kteří se rozhodnou pro návrat ze zahraničí, aby realizovali svůj výzkum zde,“ uvedla Adéla Salačová z fondu Neuron.

Podporu v rámci Neuron Impulsů už v předchozích letech vědci z Masarykovy univerzity získali, loni to byla Zuzana Holubcová z lékařské fakulty a Vítězslav Bryja z přírodovědecké fakulty. O rok dříve pak Richard Štefl z Ceitecu Masarykovy univerzity.

Hlavní novinky