Přejít na hlavní obsah

Na senát je cesta jako žádná ze sta!

Jaké to je kandidovat do akademického senátu? Na FSS slavila úspěch paní od medvídka koaly: Koalice.

Studenti šli do předvolební kampaně i s fotokomiksem nazvaným: Kuřátku vypsali vysoké poplatky. Foto: KOALICE: Bažantová Sklenářová Gongala Lunter Martinek.

„Teď si připadám, jako by mě pustili z vězení. Oddychl jsem si, že je vše za námi, ale zároveň mě mrzí, že je tomu konec,“ pronesl jeden ze „spolustraníků“ po skončení osmidenní, nevyzpytatelně náročné a překvapivě příjemné volební kampaně. To jsme ale ještě netušili, že se nám podařilo rozdmýchat soukromou „továrnu na absolutno“ a že o půlnoci budeme společně jásat. Naše koalice obsadila ve Studentské komoře Akademického senátu Fakulty sociálních studií MU všech pět mandátů. Takového vítězství se už v životě nedočkáme, problesklo mi po vyhlášení volebních výsledků hlavou.

Když všichni mluví o nemožnostech, hledej možnosti, myslel si Tomáš Baťa. Cesta do senátu pro mě byla smyslem naplněnou možností, jak se zapojit do dláždění univerzitních cestiček a podílet se na chodu alma mater, na které mi záleží.

Minulý semestr podnítily otřesy ve fakultních základech vznik studentské platformy, která rozvíjela dialog s vedením a přicházela s vlastními návrhy řešení problémů. Jako vedoucí studentského spolku jsem se do nově vzniklé iniciativy zapojila s velkou vervou. Když mě budoucí spolukandidáti oslovili s nabídkou jít s nimi do podzimních voleb, neváhala jsem.

Pod heslem „Koalice je paní od medvídka koaly!“ jsme se zakousli do místy zvířecího boje o místa v senátu. Nevyhnuli jsme se bilancování nad předvolební etikou, konfrontacím s dalšími kandidáty, logistickým přešlapům, nachlazením, horečkám a spálenému koalímu pečivu. Příjemným překvapením byl zájem studentů o činnost senátu a koalí odznáčky, které esteticky podtrhly a zafinancovaly naši kampaň. Nemyslete si, i cesta do akademického senátu je roubená nelítostnou volební vřavou. Jen štáb tvoří vaši kamarádi, velkorysí sponzoři chybějí a marketingovou kampaň si tvoříte sami. O to více záleží na lidech, kteří s vámi do voleb jdou, a hlavně na odhodlání a motivaci, s kterou jdete do voleb vy sami.

Hnacím motorem kandidátů Koalice byl upřímný zájem, umocněný zodpovědností, kterou řada jejich studentských aktivit implikuje. Z lidí, kterých si velice vážím, se během voleb stali mí přátelé a věřím, že po cestě akademickým senátem budeme plést nohama co nejdéle, a to koordinovaně a efektivně. Žít FSS, milé Koaly a milí studenti!

Klára Bažantová,
studentka FSS MU

Hlavní novinky