Přejít na hlavní obsah
Dominik Vavrečka

Ceny pro nejlepší akademické sportovce Brna bralo pět studentů MUNI

Nejlepší akademičtí sportovci města Brna byli včera vyhlášení na slavnostním ceremoniálu, který hostila Univerzita obrany.

Mezi třinácti oceněnými ze čtyř veřejných a jedné státní vysoké školy jich bylo hned pět z Masarykovy univerzity. Konkrétně střelkyně Lucie Brázdová, thajboxerka a kickboxerka Monika Chochlíková, plavkyně Tereza Polachová, plavec Dominik Vavrečka a biatlonista Adam Václavík.

Velkým rokem byl letošek hlavně pro střelkyni Lucii Brázdovou, která se v létě stala vítězkou letní světové univerziády v Neapoli v disciplíně vzduchová pistole. „Na univerziádě se sešla velká konkurence holek, se kterými se potkáváme na závodech světového poháru. Nebylo to zadarmo,“ zavzpomínala na akci Brázdová v nedávném rozhovoru, kde vytáhla také ještě jednu starší vzpomínku: „Bylo to v době, kdy jsem byla ještě na gymplu. Táta seděl u televize, koukal právě na univerziádu a říkal mi, že by bylo fajn, kdybych ji taky někdy vyhrála. Tak mám splněno,“ popsala studentka oboru speciální edukace bezpečnostních složek.

Monika Chochlíková (vpravo)

Celou řadu velkých medailových umístění letos získala i reprezentantka v bojových uměních a studentka sportovního managementu Monika Chochlíková. V kickboxu vyhrála mistrovství světa organizace WAKO a akademické mistrovství Evropy. V thajském boxu pak mistrovství Slovenska organizace IFMA a získala třetí místo na mistrovství světa IFMA.

Adam Václavík

Ani na letošním vyhlašování nejlepších akademických sportovců Brna nechyběl zástupce biatlonu. Reprezentant Adam Václavík si cenu odnesl hlavně za třetí místo ze Zimní světové univerziády v Krasnojarsku.

A hned dva zástupce mělo mezi oceněnými z Masarykovy univerzity plavání. Dominik Vavrečka i Tereza Polachová se věnují jak tomu klasickému bazénovému plavání, tak vodnímu záchranářství. Dohromady vylovili například z bazénu na Českých akademických hrách 15 medailí. Vavrečka k tomu přidal šesté místo z mistrovství Evropy a Polachová dokonce pátou příčku na evropském šampionátu ve vodním záchranářství.

Lucie Brázdová

Když mluví třeba Vavrečka o vodním záchranářství, skoro každý před ním začne vytahovat vzpomínky na seriál Pobřežní hlídka. Ne, nic moc společného to prý nemá. „Třeba na posledním mistrovství světa jsme měli pět dní závodů, což jsou v podstatě hlavně plavecké disciplíny v bazénu nebo na moři. Záchranářská práce, jak si ji běžný člověk představuje, se navíc objevuje jen v jedné z nich,“ přiblížil v nedávném interview závodník, který se věnuje kromě vlastní kariéry také závodnímu poradenství dalším plavcům. 

Hlavní novinky