Přejít na hlavní obsah

Tým Karlovky nebudou žádní nazdárci, říká hráč Muni

Štěpán Koukal nastoupí za Masaryčku v zápase proti UK, který se odehraje 7. ledna v Brně za Lužánkami.

Štěpán Koukal (vlevo) má za sebou dvě účasti na Hokejovém souboji univerzit, kde se MU utkává s VUT.

Při cestě na trénink svého domovského hokejového klubu Technika Brno nemůže Štěpán Koukal provizorní stadion za Lužánkami minout. Zvenku už ho zná slušně, jako hráč se ovšem objeví i na ledové ploše. A hned dvakrát. Koukal tady nastoupí 3. ledna proti Hodonínu a ve čtvrtek 7. ledna jako reprezentant Masarykovy univerzity proti Univerzitě Karlově.

>> přidejte se k události na facebooku

„To letiště je působivé. Člověk cítí auru předchozích úspěchů, kterých v těch místech dosáhli hokejisté i fotbalisté,“ povídá 23letý hokejový obránce, který na Masarykově univerzitě studuje obor Rozhodčí ledního hokeje a za sebou má dvě účasti na Hokejovém souboji univerzit, kde se MU utkává s VUT.

Koukal prošel angažmá v Kladně, ještě do juniorského věku byl navíc hráčem Komety Brno. Na starém stadionu, po kterém dnes zůstalo jen prázdné místo a zastávka městské hromadné dopravy, si ale nikdy nezabrusil. Zná ho jen z doby, kdy už z něj zbyla jen nefunkční budova, kam bylo nebezpečné vstoupit. „Vím o něm jenom z vyprávění strejdy a dědy, kteří hokeji fandí,“ říká Koukal.

V prvním lednovém týdnu, kdy se konají brněnské Hokejové hry, ho čekají dvě úplně odlišné zápasové zkušenosti. Zatímco v nedělním druholigovém utkání Techniky proti Hodonínu půjde jeho týmu o body do tabulky a také o divácky rekord, ve čtvrtečním zápasu proti výběru Univerzity Karlovy to bude hlavně nevšední zážitek a nová výzva.

„Nevíme, co od Karlovky čekat, neznáme, v jakém přijedou složení. Ale určitě to nebudou žádní nazdárci. A k tomu si přidejte, že se hraje venku, před tak velkými tribunami,“ vypočítává hokejový obránce, co všechno způsobuje, že hráči vnímají zápas s velkým zaujetím a očekáváním.

Opravdu hodně to platí pro tribuny, které ledovou plochu za Lužánkami rámují. I když na univerzitní duel se tolik diváků čekat nedá, mobilní hlediště pojme přes dvacet tisíc fanoušků.

Což taky vzbuzuje otázky, jestli jich tolik konstrukce z trubek unese. I Koukal sám přiznává, že už ho to napadlo. „Bude to zajímavé. Ale věřím tomu, že to chytré hlavy dobře spočítaly a vědí, co dělají,“ směje se.

Lístky na univerzitní duel se stejně jako na ostatní zápasy Hokejových her Brno 2016 prodávají v síti Ticketportal. Na utkání dvou největších českých vysokých škol se dá dostat za 99 korun, přičemž koupit si vstupenku může každý i na místě na stadionu.

Štěpán Koukal si myslí, že jen jeho známí jsou schopní si jich pro sebe zabrat hned deset. „Přijdou kamarádi, rodina, i děda se strejdou nebo třeba babička, která moje zápasy hodně prožívá,“ líčí hokejista, který to bere také jakou zkoušku svého těla. Poslední měsíc ho trápily natažené vazy v rameni, takže trénoval jen lehce.

Hlavní novinky