Přejít na hlavní obsah

Hokej proti UK: Teple se oblečte a batohy nechte doma

Vše, co potřebujete vědět, než vyrazíte na hokejový zápas do stadionu za Lužánkami.

Velká událost se chystá na čtvrteční večer na improvizovaném zimním stadionu za brněnským parkem Lužánky. Hokejový tým Masarykovy univerzity se tady střetne od 18 hodin s družstvem Univerzity Karlovy. Speciální podmínky si ovšem žádají speciální opatření. Přečtěte si, na co se nachystat. Kromě zápasu si můžete přijít i pro podpis hokejistů brněnské Komety.

Monstrózní hokejový stadion vyrostl na místě bývalé hokejové haly během několika týdnů, dohromady pojme přes dvacet tisíc lidí. Protože jde ale o mobilní kovovou konstrukci, nemůžou se návštěvníci chovat stejně jako v betonové hale. „Zátěž je dimenzovaná s dostatečnou rezervou, takže zřícení tribun nehrozí, nicméně při hromadném skákání se mohou začít chvět,“ uvedl mluvčí pořádající Komety Brno Michal Chylík. Upozornil i na to, že se mají fanoušci na tribunách chovat opatrně, protože kovový povrch při nízkých teplotách namrzá.

Počasí je vůbec důležité zohlednit. Jestli by na něco diváci měli myslet v první řadě, tak na to, že se mají pořádně obléct. To, že hrát pod širým nebem je něco jiného než v hale, už ostatně pocítili také hokejisté, kteří nastoupili v předchozích utkáních Hokejových her. „Pod dresem jsem měl tři trička a softshellovou bundu a na hlavě ještě lyžařskou kuklu. A jedno tričko jsem měnil po každé třetině, abych byl pořád v teple,“ přiblížil svoji zkušenost útočník Michal Brzobohatý. Student fakulty sportovních studií totiž v neděli nastoupil už v druholigovém zápasu, kde hrál za Techniku Brno.

Zatímco připomínka teplého oblečení spadá spíš do kategorie doporučení, návštěvnický řád areálu vymezuje i pár striktních omezení. Patří mezi ně zákaz vnášení batohů a objemných zavazadel nebo třeba deštníků a také alkoholu, byť jen v oblíbených malých placatkách.

 Vstup do modrého sektoru bude možný ze strany stadionu u zastávky trolejbusu. Pokladny pro ty, co nebudou mít lístky, jsou ale u Bobycentra.

Pořadatelé i obě univerzity se ovšem hodně snaží, aby byl čtvrteční zápas zážitkem. Celou první třetinu budou na tribuně vyhrazené fanouškům Masarykovy univerzity (tedy na těch s označením A) fandit modrému týmu hráči extraligové Komety Brno. Kdokoliv si tak může přijít pro podpis nebo se nechat se svým oblíbeným hokejistou vyfotit. Vstup do modrého sektoru bude možný ze strany stadionu u zastávky trolejbusu a přímo u něj bude také fanzóna studentského spolku Munie, kde budou k mání univerzitní propagační předměty. A než se fanoušci dostanou na tribunu, můžou ve stáncích využít toho, že vstupenka je zároveň poukázkou na jedno pivo zdarma.

Jestli si někdo lístek obstarat nestihl, nevadí to. Koupit se dají i na místě na pokladně, která stojí u přilehlého hotelu Boby centrum. V takovém případě pak ovšem musí návštěvník, který chce fandit domácímu modrému mužstvu, celý stadion obejít, protože pokladna je přesně naproti vstupu, kudy může projít.

Celý zápas se bude hrát podle běžných hokejových pravidel na 3x20 minut s 20minutovými pauzami. A jestli se po něm někdo bude potřebovat zahřát, pak je ideální volba afterparty v nedalekém klubu Fléda, která na zápas navazuje.

Sestava týmu Masarykovy univerzity

Brankáři:
Kalina Dominik
Dohnalek Richard

Obránci:
Skočovský David
Vrba Filip
Novák Jiří
Polesný David
Pospíšil Lukáš
Koukal Štěpán
Zítka Petr
Šidák Adam

Útočníci:
Matouš Michal
Brzobohatý Michal
Hnilička Lukáš
Medřický Patrik
Truhlář Václav
Brzobohatý Patrik
Bustin Peter
Brekke Simen
Kadlec Jakub
Látal Ondřej
Stehlík Ondřej
Nováček Lukáš

Hlavní novinky