Přejít na hlavní obsah

Hokejisté Muni jsou podruhé mistři. K titulu pomohli studenti rozhodcovství

Na akademickém mistrovství ČR studenti z Brna druhý rok po sobě porazili ve finále Hradec Králové.

Vítězný tým Masarykovy univerzity.

Vyhrát je těžké, ještě těžší je ale vítězství obhájit. Přesto se to hokejistům Masarykovy univerzity povedlo. O uplynulém víkendu se na republikovém akademickém šampionátu v hokeji stali podruhé v řadě českými akademickými mistry. Jejich série je o to cennější, že šlo o třetí finálovou účast za sebou.

„Tak dobře zvládnutý zápas jako finále proti Univerzitě Hradec Králové jsem za čtyři roky, co na akademičky jezdím, nezažil,“ okomentoval Peter Bustin, hráč a manažer týmu v jednom, finálovou výhru 4:0.

Předcházelo jí vítězství v brněnské kvalifikační skupině, kde se hokejisté modrého týmu vypořádali vítězně s týmem Mendelovy univerzity i VUT.

Další část šampionátu se tradičně konala ve Slaném, kde hokejisté Masarykovy univerzity postoupili ze skupiny rovnou do semifinále proti mužstvu Českého vysokého učení technického. Přestože technici jezdí na mistrovství pravidelně s dobrým týmem, hráči Muni je zdolali 3:0. Sami to nečekali.

„Na šampionátu se objevují většinou kluci z krajských soutěží a druhé a první ligy, jenže my jsme měli kvůli generační výměně jednu pětku složenou z kluků, co studují rozhodcovský obor na sportovce a chodí na led jen jednou týdně. Zrovna oni ale zahráli perfektně. V brance jsme sice měli Karla Vejmělku z Komety Brno, ale právě tihle kluci mu hodně pomohli,“ měl radost z týmového výkonu Bustin.

Pražské celky jsou podle jeho slov na celorepublikových soutěžích vždycky nepříjemné, do letošního finále se však ani jeden nedostal. Techniky vyřadila Muni, Hradec Králové zase pokořil Univerzitu Karlovu, takže se opakovalo loňské finále. Znovu mělo šťastný konec pro modrý tým a znovu se předvedli hráči, na které by se jinak tolik nesázelo.

„Z Hradce jsme měli velký respekt, mají jednu dobrou pětku, která je na sebe zvyklá a je to vidět. Zrovna naši kluci, kteří hokej tolik nehrají, je ale k ničemu nepustili a hráli prostě super. Hradec se v podstatě k ničemu nedostal a ke konci už se ani moc nesnažili,“ popsal Bustin, jemuž pomáhali dávat tým dohromady kolegové Jakub Kadlec a Michal Brzobohatý.

Letos to bylo o to složitější, že odešlo asi pět členů silné generace, která stála například za úspěchy v Hokejovém souboji univerzit proti VUT. Díky doporučením od bývalých hráčů nebo třeba sdílení na univerzitních sociálních sítích se je ale povedlo nahradit.

Hlavní novinky