Přejít na hlavní obsah

Studenti chystají vlastní hokejový tým. Řekněte, co si o nápadu myslíte

Tým HC Univerzita Brno by rádi viděli ve druhé lize. Zatím zjišťují zájem diváků i institucí.

Nový hokejový projekt se snaží dát dohromady studenti brněnských univerzit. Rádi by založili společný hokejový tým z hráčů Masarykovy univerzity, VUT a Mendelovy univerzity. Tým by nesl název HC Univerzita Brno a usiloval by o přihlášení do druhé ligy.

Existují už dokonce první návrhy dresů, na které se každý může podívat na Facebooku. Projekt je ale zatím v úplně počáteční fázi, takže pro něj strůjci shánějí oficiální podporu ze strany jednotlivých škol a zjišťují i zájem studentů.

„Projekt je určený v první řadě jim, takže chceme nejdřív zjistit, zda ho vůbec vysokoškoláci chtějí a zda by se na tým chodili dívat. Proto jsme vytvořili dotazník, který se snažíme mezi studenty distribuovat, aby se jich vyjádřilo co nejvíc,“ říká Peter Bustin, hokejista a student ekonomicko-správní fakulty, který všechno organizuje s kamarády Ondřejem Stehlíkem z fakulty sportovních studií a Josefem Novákem z Mendelovy univerzity.

Dotazník je možné vyplnit online. Jsou v něm otázky na zájem lidí o tým, případné propagační předměty nebo praxe, které se mají stát významnou částí celého projektu. „Aktuálně jednáme se všemi třemi univerzitami o podpoře a právě v tomto ohledu by se měla projevit. Chtěli bychom, aby školy uznávaly praxi, kterou budou studenti v klubu vykonávat. Vysoškoláci pomůžou jeho rozvoji a zároveň se něco naučí,“ vysvětluje Bustin.

Už teď je podle jeho slov jasné, že zkušenosti v klubu by mohli sbírat budoucí právníci, protože se chystá spolupráce s právnickou firmou, jež se chce na sportovní právo specializovat. Další místa budou určitě pro grafiky a studenty marketingu nebo žurnalistiky, kteří budou chystat propagační aktivity, starat se o sociální sítě a budovat značku klubu.

Tvůrci myšlenky mají zatím data z asi 460 vyplněných dotazníků a podle nich se zdá, že studenty nadchla myšlenka nového týmu i praxí. Zároveň běží jednání na univerzitách a také snahy získat peníze na chod oddílu. Pomoc předběžně přislíbilo město Brno.

Plán studentů je takový, že by klub působil v městské DRFG Areně nebo v halách za Lužánkami a usiloval by o přihlášení do druhé ligy, tedy do soutěže, kterou hrála většina účastníků Hokejového souboje univerzit.

Hlavní novinky