Přejít na hlavní obsah

Anketa: Co budete dělat mezi zkouškovým a začátkem semestru?

Čím vyplníte čas mezi poslední zkouškou a prvním dnem jarního semestru? Zeptali jsme se studentů i pedagogů.

Vlastislav Dohnal, Markéta Schätzelová, Dominik Ullman a Aneta Krajíčková.

Zkouškové období se přehouplo do své závěrečné části a pro ty šťastnější nebo pilnější to znamená, že nastává příjemná pauza, než se naplno rozjedou povinnosti dalšího semestru. Čím se dá vyplnit?

Markéta Schätzelová, studentka učitelství pro základní školy

Doufám, že mi zkouškové skončí brzy, ale dřív než na konci ledna to nevidím. Snad se všechno stihne tak, abych měla alespoň dva týdny volna. Po zkouškách totiž plánuji jet za přítelem do Edinburghu, kde studuje. Přes rok se vidíme málo, jemu navíc škola začíná dřív, a tak se snažíme využít každičké chvilky, která se nám namane, abychom mohli být spolu.

Rádi cestujeme, takže se určitě zase vydáme prozkoumávat krásy Skotska. Je to pro mě obrovskou motivací po celé pekelné zkouškové. Naštěstí mi připadá, že ukončit tento semestr nebude tak hrozné, jako to bylo u toho minulého. Minimálně alespoň teď žiju v domnění, že to snazší bude.

Dominik Ullman, student práv
Plánuju si hlavně odpočinout. Byl bych rád, kdybych další semestr mohl prožít i jinde než ve škole. Musím proto zintenzivnit docházku do svého zaměstnání na exekutorském úřadě. Určitě se také setkám ještě před začátkem semestru s přáteli, jak v Brně, tak doma v Konici. Tam mě už taky určitě čeká naplánovaná nějaká práce, aby si člověk od toho učení i trochu odpočinul a nabral psychických sil do dalšího semestru.

Žádné speciální rituály po zkouškách nemám, pravidlem bývá zapít je hned v den konání, ať už oslavně, nebo na žal. Naivita v podobě učení se na další zkoušku v den, kdy mám za sebou zkoušku jinou, mě opustila už po prvním semestru.

Vlastislav Dohnal, docent fakulty informatiky

Žádné velké plány jsem si pro dobu po zkouškovém nenachystal, standardně – asi jako všichni mí kolegové – se budu připravovat na další semestr a také na něj nabírat síly. Moc času na odpočívání ale mít nebudu, protože teprve v pátek 16. února nám na fakultě informatiky končí bakalářské státnice, takže s dalším semestrem to téměř splývá.

A i když u nich moc často nebývám, spíš u těch magisterských, na fakultě musím dohnat, co zameškám přes období zkouškového. Jeden týden z něj totiž budu trávit na horách. Lyžovat se vydáme s rodinou do zahraničí, abychom viděli i jiný sníh než ten, který vysypeme z mrazničky.

Aneta Krajíčková, doktorandka ekonomicko-správní fakulty

Jsem teprve v prvním ročníku prezenčního doktorského studia, proto budu mít dost práce a nervů ještě při učení se na vlastní zkoušky. Ale až to bude všechno za mnou, dám si chvíli pauzu. Snad zaslouženě. Pak mě zase čeká práce. Budu se soustředit na dopisování posudků a na nějakou samostatnou tvůrčí činnost. Ta zahrnuje třeba psaní článku na jednu odbornou konferenci, kam se chystám.

Potom se budu také zlehka připravovat na jarní semestr. Myslím, že hlavně psychicky. Vyjíždět teď v zimě bohužel nikam neplánuji, ani za teplem, ani na sportovní dovolenou na hory, protože na to jednoduše není čas.

Hlavní novinky