Přejít na hlavní obsah

Top 5 míst, kde se na MUNI v klidu učit

Představujeme pětici míst na Masarykově univerzitě, kterými neproudí davy studentů.

S nadcházejícím zkouškovým se opět vrací otázka, kde se učit. Pokud se neradi učíte doma, ale přesto byste uvítali nějaký klidnější kout, jste tu správně. Jestliže hledáte místo, kde si v klidu odpočnout mezi přednáškou a cvičením, čtěte dál také.

Fakulta sociálních studií: Gauče v pravém křídle

Jestli trávíte čas na Fakultě sociálních studií MU, nebo to na ni nemáte daleko, mohou vám přijít vhod gauče na 3., 4. či 5. patře. Stačí, když se po hlavním schodišti vydáte do vybraného patra a tam se dáte doleva. Pokračujte chodbou dál, než narazíte na skupinky gaučů. Nám padla do oka ta ve čtvrtém patře, hned před zadním schodištěm. Nicméně výběr necháme na vás.

Filozofická fakulta: Zastrčená knihovna

Nově zrekonstruované budovy v areálu na Arne Nováka či ústřední knihovna filozofické fakulty určitě nabízí řadu míst, kam se uchýlit. Pokud se však vydáte do knihovny historického ústavu v budově B2, najdete klidné a tiché místo s překrásným výhledem do fakultního dvora, a třeba si tam rovnou půjčíte nějakou zajímavou knihu. Jen si raději předem zkontrolujte otvírací dobu, ať nešlapete do pátého patra zbytečně.

Pedagogická fakulta: Koutek s beletrií

Pokud patříte ke studentům pedagogické fakulty a zároveň vášnivým čtenářům beletrie, tento kout už jistě dobře znáte. Pokud tomu tak není, za klidem se vydejte do knihovny na Poříčí 31. V knihovně pak po schodech sejděte až do oddělení beletrie, kde vás uvítá trojice pohodlných pohovek. V blízkých regálech si jako bonus můžete prohlédnout a půjčit knižní novinku.

Ekonomicko-správní fakulta: V pátém patře

Budova Ekonomicko-správní fakulty MU na Lipové nabízí nepřeberné množství gaučíků a sedaček. Avšak řada z nich se nachází v poněkud rušném atriu. Jeden klidný kout najdete v pátém patře, kam nejlépe dorazíte výtahem, hlavní schodiště až sem totiž nesahá. Kromě gaučů má tento kout i přístup na balkon, na kterém se můžete provětrat a pokochat výhledem směrem k Anthroposu.

Přírodovědecká fakulta: Za skleněným schodištěm

Pro ty, kteří tráví čas v areálu Přírodovědecké fakulty MU na Kotlářské, máme také jeden tip. Vydejte se do místní knihovny. Nicméně nemáme na mysli báječné zázemí pro studenty v přízemí, tam je občas dost rušno. Vyrazte do prvního patra a fondem matematiky projděte až na konec. Pokud se pustíte po skleněném točitém schodišti, najdete místo, jak pro odpočinek, tak i pro nerušenou práci na počítači.

Hlavní novinky