Přejít na hlavní obsah

Mafie se vrací do Brna. Vydejte se na měsíc do podsvětí

Registrace do 10. ročníku známé městské hry je otevřená ještě do 18. března.

Každá cesta do školy nebo jen do obchodu pro vás může být smrtící. Ani mezi přáteli se nemůžete cítit v bezpečí. O bílé rukavici už se vám dokonce v noci zdá...

O čem je řeč? Pokud chcete okořenit svůj život po začátku semestru trochou adrenalinu a na chvíli se cítit jako mafiáni, zapojte se do jubilejního desátého ročníku recesní hry Mafie Brno. Registrace je otevřena do 18. března, pak vás čeká elegantní vraždění v rukavičkách a několik doprovodných akcí.

Každý, kdo se chce stát mafiánem, si nejprve na webu hry musí vytvořit svou herní kartu. Do té vyplní hlavně svůj základní popis či místa, kde se nejčastěji pohybuje. „Ve středu 21. března večer se všichni hráči sejdou na úvodním srazu v budově Ústavu soudního lékařství. Tam každý obdrží hrací kartu své první oběti a od 4:44 následujícího rána začíná lov,“ vysvětlil jeden z organizátorů hry Ondřej Výmola.

Následující měsíc se každý snaží zabít svou oběť a zároveň zůstat sám naživu pokud možno co nejdéle. Ačkoliv se mafiáni vyřazují ze hry velice mírumilovně, pouhým dotekem pravé ruky v bílé rukavici, o emoce a vzrušení není nouze.

„Vrah se může objevit v podstatě kdekoliv a existuje jen jediná záchrana. Tou je navlečení bílé rukavice na levou ruku těsně před útokem, pokud oběť zpozoruje, že se blíží její konec,“ doplnil Výmola.

S postupem času se rychle zmenšuje počet živých hráčů, každý popravený totiž musí svému přemožiteli odevzdat kartu své oběti, která se tak stává jeho novou lovnou kořistí. Na konci se tak utkají už jen ti nejlepší, a to klidně třeba v menze nebo mezi regály knihovny.

Ani ti, kteří ve hře zemřou příliš brzy, nebudou o mafiánskou atmosféru ochuzeni. Letos totiž organizátoři připravili hned pět doprovodných akcí.

„27. března, 5. dubna a 10. dubna máme připravena tři intermezza, která účastníkům trochu více představí atmosféru gangsterské éry. 4. dubna se pak odehraje jeden larp a 18. dubna vše ukončíme závěrečnou afterparty s vyhlášením,“ vyjmenoval organizátor.

Kromě akcí chystají organizátoři, z nichž někteří jsou studenti Masarykovy univerzity, třeba soutěž o volné vstupy do hry a točí nový videoklip.

Do hry se může nejpozději 18. března přihlásit kdokoliv, komu už bylo patnáct let, dokončil základní školu a pohybuje se v období hry převážně v Brně. Účastnický poplatek činí 100 korun. Do hry je zatím přihlášeno několik desítek lidí.

Hlavní novinky