Přejít na hlavní obsah

Na měsíc do podsvětí. Brněnská Mafie otevřela registraci

Přihlášení do populární studentské hry Mafie Brno 2015 je možné ještě do soboty 14. března.

Běžná cesta do školy, do práce nebo s kamarády do hospody se náhle promění v napínavý boj o život. Každý smrtelník s bílou rukavičkou pro vás bude rizikem. A naopak při honu na svou oběť poznáte místa, na která byste se normálně nedostali. Proměnit svůj život na pár týdnů v dobrodružnou detektivku může každý, kdo se zdržuje v Brně aspoň čtyři dny v týdnu.

Právě totiž probíhá registrace do hry Mafie Brno 2015. Registrace je možná až do soboty 14. března.

Městská hra inspirovaná americkým podsvětím třicátých let se v brněnských ulicích odehraje už posedmé. Každý se v ní stane mafiánem, který musí chytit svou oběť, ale zároveň i on je kořistí pro dalšího účastníka.

„Celá hra má kromě této základní náplně i svůj příběh, jež jí dokresluje a dělá jí ještě zajímavější,“ vysvětluje Ondřej Výmola, jeden z organizátorů letošního ročníku. Příběh, který běží na pokračování z minulých let, připomene a rozvede komiks uveřejněný na začátku hry v mafiánských novinách.

Účastníci budou mít šanci se poznat na úvodním srazu a dále také při doprovodných akcích v průběhu hry. Loni měla například část mafiánů za úkol unést člena soudní poroty, druhá skupina musela hříšníky vystopovat a podrobit výslechu.

Výherci jarního klání se stanou poslední přeživší, kteří doteku bílé rukavičky od protivníka uniknou. „Bílá rukavička je nástroj, který velmi dobře symbolizuje recesi, na které je hra založená, nenásilnost navzdory svému názvu a také vznešenost, neboť vrah se svojí obětí jedná v rukavičkách,“ popisuje Výmola.

„Každoročně hraje hru kolem stovky hráčů, převážně vysokoškoláků,“ dokresluje organizátor s tím, že kromě recese a zábavy se snaží účastníky také poučit o americkém podsvětí a organizovaném zločinu.

Hlavní novinky