Přejít na hlavní obsah

Zabijácký festival seriálů nastartuje brněnské léto

Od 2. do 5. května hostí Brno nultý ročník festivalu televizní a online seriálové tvorby Serial Killer.

Brno se začíná v posledních letech víc a víc objevovat v zahraničních médiích jako město plné studentů, kultury, inovací a kvalitní gastronomie. Brnu ale stále chybí velká mezinárodní událost, která by jej dostala na mapu a stala se neoddělitelnou součástí jeho identity.

Teď je šance, že se to změní. Možná se takovou akcí stane festival televizní a online seriálové tvorby Serial Killer, který v Brně pořádá tým kolem kreativní producentky Kamily Zlatuškové.

„Serial Killer je pilotní ročník jediného seriálového festivalu ve střední a východní Evropě,“ uvádí událost marketingová manažerka festivalu Adela Hrivnáková. Celá akce se odehraje už za několik dní v samém centru Brna. „Festival potrvá od 2. do 5. května, a to v Univerzitním kině Scala, Divadle Bolka Polívky, Divadle Husa na Provázku a v kině Art. Všude se tak dostanete pěšky,“ vyzdvihuje Hrivnáková.

„Uvedeme třeba oblíbený švédsko-dánský seriál Most nebo i novou českou komediální sérii rovněž s názvem Most!. Mým osobním favoritem je ale ruská fantasy Gogol: Začátek vyprávějící o fiktivním životě spisovatele Gogola, který spojuje snad všechny žánry včetně hororu a erotiky,“ vysvětluje Hrivnáková. Podívejte se na kompletní program. Kromě promítání seriálů se mohou návštěvníci těšit na setkání s celebritami a večírky v centru Brna v okolí Jakubského náměstí.

Serial Killer se odehraje v Brně mimo jiné proto, že by pořadatelé rádi vytvořili velkou mezinárodní kulturní akci, která bude městu vlastní. „Něco, co by s námi bylo spjaté jako jsou Colours s Ostravou. Serial Killer bude vlastně trochu ujetá akce, ale o to líp sem zapadne,“ směje se Hrivnáková. Brno je navíc městem studentů a mladých, což jsou přesně lidé, na něž událost cílí, a z Prahy, Bratislavy i Vídně je to do moravské metropole blízko.

Kdo by rád festivalu pomohl, stále je poptávka po dobrovolnících. Napsat můžete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., s čím byste chtěli pomoci. Aktuálně organizátoři hledají například fotografy.

Podívejte se na upoutávku na festival

Hlavní novinky