Přejít na hlavní obsah

Začněte semestr na filozofické fakultě. Otevřou se nové budovy a zahrají kapely

V areálu na Arna Nováka se ve středu 19. září začne ve 14 hodin slavnostním otevření. Následovat bude studentský festival.

Opravy budov C a D zahrnovaly mimo jiné kompletní přebudování vstupu do areálu.

Tradiční studentský festival SemestrSTART zahajující podzimní semestr se odehraje ve středu 19. září od 15 hodin v areálu Filozofické fakulty MU na Arna Nováka. Akci, kterou pořádá Nadační fond studentů FF, bude předcházet slavnostní otevření nově opravených budov C a D.

Start akademického roku znamená konec kompletní rekonstrukce, která začala první etapou a renovacemi budov A a B už v roce 2012. Navazující opravy budov C a D, které právě finišují, zahrnovaly mimo jiné kompletní přebudování vstupu do areálu.

Stavaři budovu D kompletně odstrojili, změnili vnitřní členění a na jejím místě vytvořili šest pater nových poslucháren s rekonstruovanými sítěmi, novými okny a zateplením. Do nového oblékli na nadcházející akademický rok také budovu C, kde se mimo jiného pracovalo na vylepšení statiky.

Slavnostní otevření rekonstruovaných budov začne ve 14 hodin, následovat budou jejich prohlídky. Festival SemestrSTART odstartuje v 15 hodin. „Akce je určená především studentům, kteří se připravují na začátek nového podzimního semestru a chtějí se v prostorách školy pobavit ještě před startem výuky,“ uvádějí organizátoři.

Lákají na setkávání se spolužáky, na dobré jídlo a pití, na možnost nákupu univerzitních předmětů, seznámení se studentskými spolky a především v případě příznivého počasí na koncerty několika kapel a zábavu až do večerních hodin.

Jako první vystoupí Tvůrčí skupina First Smile – brněnský showchoir, který se jako jediný v Česku věnuje žánru glee a zpracovává vlastní úpravy populárních, rockových i muzikálových hitů, které spojuje s tancem. Těšit se můžete na novinky z jejich tvorby a zároveň nově připravovaného projektu na filmové téma.

Druhým vystupujícím bude kapela MEdS, která návštěvníky zabaví svojí rockovo-metalově-punkovou hudbou. Hned po nich se představí Sára Nová, pop-folková zpěvačka, která vystoupí taktéž s autorskou tvorbou. Následovat bude rocková kapelu The Newmour Experience. V průběhu odpoledne vystoupí také divadelní improvizační skupina Džem theatre.

Hlavní novinky