Přejít na hlavní obsah

Veletrh JobChallenge nabídne studentům pracovní příležitosti od 120 zaměstnavatelů

Na brněnském výstavišti se 21. listopadu koná celodenní veletrh pracovních příležitostí pro studenty a absolventy vysokých škol.

Během celého dne budou probíhat talk show s 12 společnostmi, které se představí během 25 minut.

Největší brněnské vysoké školy se spojily a už 12. rokem pořádají Veletrh pracovních příležitostí pro studenty a absolventy JobChallenge. Ten se uskuteční ve středu 21. listopadu od 9 do 16:30 na brněnském výstavišti. Více než 120 českých a mezinárodních společností nabídne studentům trainee programy, stáže, zkrácené i plné úvazky v 15 různých oborech. Připravené jsou talk show se zaměstnavateli, konzultace životopisů, veletržní soutěž o ceny i pohovory nanečisto. Vstup je zdarma.

„Studenti se nejvíce zajímají o pracovní příležitosti v ekonomice a podnikových financích, obchodu nebo marketingu – tyto oblasti loni přilákaly třetinu návštěvníků. Atraktivní jsou také pozice v IT,“ uvedla Veronika Čechová, koordinátorka akce.

Během celého dne budou probíhat talk show s 12 společnostmi, které se představí během 25 minut. Každou firmu bude reprezentovat personalista i absolvent, který do společnosti nastoupil. Moderátor se postupně zeptá, jak probíhá zaškolování, jaké dovednosti jsou zásadní, proč absolvent zvolil právě danou firmu i jak vypadá běžný pracovní den.

Na pódiu se objeví třeba absolvent Ekonomicko-správní fakulty MU Roman Snášil, který pracuje pro společnost Deloitte, nebo absolvent Právnické fakulty MU Tomáš Kundľa, který působí jako senior konzultant pro EY. „Veletrh je především o osobním setkání a zážitcích, nahlédnutí do firemních kultur, jejich porovnání a získání nových kontaktů,“ doplnila Čechová.

Na hledání práce nebo seznámení s firmami se návštěvníci dobře připraví díky Poradenskému HUBu. Přímo na místě bude možnost konzultovat životopisy nebo provádět pohovory nanečisto. Na veletrhu se dá strávit celý den – k odpočinku budou připraveny chill-out zóny. „Studenti během pár hodin zjistí, jaké pozice v oboru mohou získat, udělají si přehled o benefitech, nástupní mzdě i průběhu výběrového řízení. Díky osobnímu kontaktu nebudou pro firmy anonymními kandidáty a třeba získají konkrétní nabídku,“ uvedla Anna Czaschová, koordinátorka vystavovatelů.

„Minulý rok jsem se šla na veletrh jen nezávazně podívat, ale letos mám v plánu oslovit konkrétní firmy a zeptat se jich na výběrová řízení. Brzo budu končit studium, tak se mi to bude hodit,“ říká Hana Cukrová, studentka Masarykovy univerzity.

Akci připravuje Kariérní centrum Masarykovy univerzity, které zajišťuje i kariérní portál JobCheckIN, ve spolupráci s Poradenskými a profesními centry Mendelovy univerzity v Brně a Vysokého učení technického v Brně.

Podívejte se na video z loňského roku


Hlavní novinky