Přejít na hlavní obsah

Stále váháte nad přihláškou? Máme tipy, jak se rozhodnout na poslední chvíli

Deadline pro podávání přihlášek na Masarykovu univerzitu pomalu klepe na dveře. Pomůžeme vám s rozhodováním.

Termín klepe na dveře, ale vy ještě nevíte, kam to podáte? Pojďte na to chytře s pomocí našich triků. Ve skutečnosti už jste se totiž rozhodli, jen si to potřebujete uvědomit.

Rozhodování na poslední chvíli sice nefandíme, ale pomůžeme vám s ním. Čím víc jste si toho o studiu na MUNI zjistili, tím líp. Váš mozek všechny informace zpracoval a teď už se dokáže rozhodnout. Nebo přinejmenším vyslat směrodatnou emoci, kterou ve skutečnosti hledáte. Důležité je vyřadit ze hry zbytečný stres a tlak. Takže si udělejte chvilku a jdeme na to.

Hoďte si korunou

Princip házení korunou nejspíš všichni znáte – máte dvě možnosti a dvě strany mince. Můžete ji nechat rozhodnout za vás, ale vtip celého triku spočívá v něčem jiném. Jakmile padne panna nebo orel, tedy jedna ze dvou možností, ucítíte buď radost, nebo zklamání. A právě tyhle pocity, ne samotná mince, vás navedou ke správnému rozhodnutí.

Udělejte si seznam pro a proti

Rozhodujete se mezi dvěma a více obory? Potřebujete papír, tužku a všechno, co o daných oborech víte. Dejte si načas a sepište si plusy a mínusy každého z nich. Může to být cokoliv od možností uplatnění přes obtížnost přijímacích zkoušek až po vybavení učeben, laboratoří či sportovišť. Jenže víte co? Nakonec stejně bude nejvíc plusů u té možnosti, pro kterou jste se už dávno vnitřně rozhodli. A pokud ne, nezapomeňte na možnost sdruženého studia. Studium na MUNI si můžete nastavit podle sebe.

Vyhlaste anketu

Potřebujete k vlastnímu rozhodnutí nejdřív znát názor ostatních? Udělejte anketu mezi svými příbuznými a kamarády. Vyslechněte si všechny upřímné odpovědi na otázku, na co byste se podle nich hodili, ale co je hlavní – pozorujte, která z jejich myšlenek se vám nejvíc líbí. Nakonec se totiž stejně musíte rozhodnout sami.

Jednotlivé metody můžete zkombinovat nebo si vyvinout vlastní. Třeba trhání okvětních plátků funguje podobně jako házení mincí. Jestli vám ale ještě nějaký čas zbývá, pojďte na to raději zodpovědně a přečtěte si, jak si správně vybrat obor.

Hlavní novinky