Přejít na hlavní obsah

Budete studovat na MUNI! Co teď?

Právě jste dostali tu nejlepší zprávu – jste přijati ke studiu na Masarykově univerzitě. Radost je veliká.

Je na čase, začít si klást otázky „A co mě nyní čeká?“ Odpovíme vám v tomto článku.

Dokázali jste, že berete #munichallenge vážně, a čeká vás cesta za splněním vašich snů. Než si ale budete moct začít plánovat rozvrh, zbývá ještě udělat několik věcí. Některé jsou přímo nezbytné, jiné vám při nejmenším pomůžou hladce vplout do studentského života.

Odmaturujte!

Přijímací zkoušky máte úspěšně za sebou, ale ještě vás čeká takzvaná zkouška dospělosti. Nepolevujte. Říká se, že celá maturita je jako jedna zkouška na vysoké, a vy už víte, že na MUNI patříte, takže to určitě zvládnete. Pomůže vám přečíst si naše články o tom, jak si naplánovat učení nebo jak si vytvářet mnemotechnické pomůcky.

Vyhlédněte si nové bydlení

Než začnete svou dráhu studenta MUNI, musíte se rozhodnout, kde složíte hlavu a skripta. Brno je naštěstí pro studenty jako dělané a nabízí spoustu možností. Máte nárok na koleje? Prozkoumejte informace na webu. Možná ale dáte přednost bydlení na privátě. Srovnání obou typů bydlení i další užitečné informace najdete v tomto článku o stěhování do Brna.

Spojte se s budoucími spolužáky

Na MUNI nebudete nikdy sami. Najdete si tu studijní parťáky i přátele na celý život, tak proč s tím nezačít rovnou? Na sociálních sítích už jistě vzniká skupina pro váš ročník a obor. Než začne akademický rok, můžete se trochu poznat a už přesně vědět, s kým budete chtít vyrazit na kafe. Pokud se vaše skupina ještě neobjevila, můžete ji založit nebo se aspoň přidat ke skupině pro celý váš obor nebo katedru.

Přijďte k zápisu

Už se vidíte, jak si užíváte studentského života a nasáváte vědomosti od kapacit v oboru? Hlavně neusnout na vavřínech. Pokud svůj zájem o MUNI nepotvrdíte zápisem do studia, nic z toho, co jste si vysnili, nebude. Pozvánka na zápis vám přijde do vaší E-přihlášky, společně se zápisem se uskuteční i fotografování studentů prvních ročníků. Více informací a harmonogram zápisů se dozvíte na stránkách fakult případně prostřednictvím jejich studijních oddělení.

Hlavní novinky