Přejít na hlavní obsah

Pro nové studenty MU jsou připraveny Prvákoviny

K co nejlehčímu startu na Masarykově univerzitě pomůžou nastupujícím studentům prvních ročníků Prvákoviny. Registrovat se do jejich první části lze už nyní. 

Jak to funguje na fakultě? Dá se zorientovat v ISu? Prvákoviny odpoví studentům nastupujícím na Masarykovu univerzitu na tyto i další dotazy. Pod taktovkou starších zkušených spolužáků je čekají webináře o ISu a následně hlavní akce - nabité dvoudenní seznámení se světem fakulty. 

Hned po zápisech si ostřílení lektoři Prvákovin nachystali pro nové studenty první seznámení s „ISem“ – Informačním systémem MU – na IS Prvákovinách. V průběhu krátkého webináře se účastníci proklikají ISem a vyřídí si vše, co je potřeba udělat před začátkem studia. „Semestr sice začíná až na podzim, avšak už během léta čekají na studenty první nástrahy vysokoškolského života v podobě registrace a zápisu předmětů v univerzitním informačním systému. K této online akci se vyplatí přihlásit,“ upozorňuje hlavní koordinátor Prvákovin Richard Figura. Každá fakulta má svůj vlastní termín IS Prvákovin hned po zápisech.

Hlavní akce Prvákoviny, kde se lektoři a studenti setkají osobně, se uskuteční v pěti termínech na přelomu srpna a září. Dva dny nabité informacemi o životě na univerzitě, fakultní vychytávky a nejlepší místa v Brně, to vše se vám bude snažit předat lektorský tým složený ze starších studentů. „Prvákoviny lektoruji už třetím rokem a je to skvělý způsob, jak se seznámit s vysokoškolským prostředím a najít si nové kamarády napříč všemi fakultami. Hodně usnadní život ještě před začátkem školy,“ říká koordinátorka Gabriela Matýsková.

V oficiálním programu nechybí prohlídka Univerzitního kina Scala, menzy a všech zákoutí fakult. Studium na MU totiž navíc nabízí spoustu dalších výhoda zajímavostí, které studenti často objeví až na konci studia. „Chceme prvákům ukázat, jaké možnosti mimoškolních aktivit a služeb jim univerzita nabízí a jak je využít naplno. Každá fakulta má spoustu skvělých spolků, studenti mohou zdarma používat softwarové licence nebo v případě potřeby navštívit univerzitního lékaře,“ popisuje Gabriela.

Letos poprvé jsou Prvákoviny zdarma pro všechny registrované studenty. „S přihlášením bych neváhal, ze zkušenosti víme, že volná místa jsou rychle rozebraná. V tomto ročníku jsme navýšili počet termínů a kapacitu celé akce, abychom umožnili co nejvíce prvákům hladký vstup do jejich vysokoškolského studia,“ doplňuje Richard.

Kariérní centrum MU, které Prvákoviny organizuje, je také připraveno studentům celou dobu studia pomoci s osobnostním i kariérním rozvojem. Spolu s Poradenským centrem, které je zase k dispozici při studijních nebo psychických obtížích.

Hlavní novinky