Přejít na hlavní obsah

Nejoblíbenější program je stále Erasmus+ Evropa

V letošním podzimním semestru vyjelo do zahraničí přes 800 studentů Masarykovy univerzity a dalších 450 jich plánuje vycestovat v jarním období.

Zkušenost se studiem v cizí zemi, ale také cenné kontakty v oboru a přátele z celého světa. To a řadu dalších věcí získávají studenti, kteří během svého studia na Masarykově univerzitě vyjedou do zahraničí na studijní pobyt nebo oborovou stáž.

Každoročně tuto jedinečnou šanci využije 1500 studentů, které MU podporuje měsíčním stipendiem. Většina z nich vyjíždí přes program Erasmus+ Evropa, nejčastěji do Španělska, Německa, Francie, Itálie, Portugalska, Slovinska a Norska. Z mimoevropských států jsou nejoblíbenějšími zeměmi USA, Japonsko, Izrael, Tchaj-wan a Kanada.

„Vycestovat na zahraniční pobyt je velmi cenná životní zkušenost, která studenty obohatí po osobní i profesní stránce a zároveň jim pomáhá se osamostatnit a rozvíjet klíčové dovednosti vyhledávané zaměstnavateli. Zahraniční zkušenost navíc studentům pomáhá získat lepší uplatnění na trhu práce a není výjimkou, že se absolventi výměnných programů pak stěhují za prací do zahraničí,“ přibližuje Violeta Osouchová, ředitelka Centra zahraniční spolupráce MU.

Přihlášky už v únoru

Zážitky a zkušenosti ze studijních pobytů pravidelně přináší Magazín M i instagramový účet Do světa s MUNI. Pokud jste se jimi inspirovali a plánujete vyjet na studijní pobyt také, nezapomeňte si v průběhu února vyplnit online přihlášku v rámci katederního či fakultního výběrového řízení na Erasmus+ v Evropě. Přihlášky se podávají na celý příští akademický rok, tedy na podzimní i jarní semestr.

A jestli nevíte, kde začít, přečtěte si článek Co udělat, abyste mohli vyjet (nejen) na Erasmus, nebo navštivte web dosveta.muni.cz, kde díky interaktivní mapě snadno zjistíte, kam všude se dá vycestovat nebo jaké dostanete stipendium. Přečíst si na tomto webu můžete i příběhy studentů, kteří v zahraničí už studovali. Pak už zbývá jen podat online přihlášku, sepsat motivační dopis a vyjet.

Podívejte se také na několik fotografií od studentů z tohoto roku:

Hlavní novinky