Přejít na hlavní obsah

Očima studentky MUNI: Nový semestr, nový start

Začátek semestru pro mě má stejný význam jako začátek roku. Před jeho startem hodnotím semestr minulý, plánuji ten budoucí a především si dávám všelijaká ambiciózní předsevzetí. A stejně jako ta novoroční, i tato vydrží jen první týden.

Studenti MUNI se 19. února vrátili do poslucháren. Začal jarní semestr.

Zřejmě to tak má většina studentů. Jsme přesvědčeni, že tento semestr rozhodně budeme chodit na všechny přednášky, že budeme pilně číst zadanou literaturu a že seminární práce napíšeme ideálně v prvních dvou týdnech, abychom pak měli dostatek času řádně se připravit na zkouškové období. Stejně ale trochu tušíme, že to ani tentokrát nevyjde. Přesto je pro nás nový semestr jakýmsi startem. Nemůžeme si na sebe nakládat nereálné požadavky, ale můžeme všechno přehodnotit, poučit se z chyb minulých a začít dělat věci trochu jinak a třeba i lépe.

Proto i tento jarní semestr začínám s pozitivní náladou a velkým nadšením. Zkouškové bývá dlouhé a náročné. Většinou jsem po zkouškách unavená a chci mít od učení chvíli klid. Přesto, když nastupuji do nového semestru, všechna tato únava a stres opadnou a já se skutečně moc těším do školy. Na základní a střední škole pro mě bylo 1. září nejhorším dnem v kalendáři. Nyní na univerzitě zažívám takový start dvakrát ročně a každý mě neuvěřitelně baví. 

Nový semestr totiž především znamená nové možnosti. Čekají nás nové předměty, znalosti, pokroky a posuny v kariéře. Znamená také spoustu nových zážitků, událostí, univerzitních akcí, vysokoškolského života a poznávání dalších nových skvělých lidí a přátel. Začátek semestru je tedy jistým způsobem další novou výzvou na naší cestě.

Tak přeji hodně sil a úspěchů!

Autorka článku je studentkou fakulty sociálních studií a členkou studentské redakce Magazínu M. 

Hlavní novinky