Přejít na hlavní obsah

Kulturní zážitek, který stojí za to: V semestru do divadla!

Dopřejte si v průběhu semestru odpočinek. Relaxovat můžete různými způsoby a kulturní obohacení je jedním z nich. V Brně máte spoustu možností a míst, která stojí za to navštívit. Já si od běžných starostí chodím odpočinout do divadla.

Budova Mahenova divadla v Brně.

Musím říct, že divadlu jsem přišla na chuť teprve nedávno. Ráda jsem chodila do kina, ale prožitek z divadla je diametrálně odlišný. V posledních dvou letech si ho užívám maximálně.

Navštívit jednou za čas divadlo je skvělou kulturní událostí. Nejenže si vychutnáte perfektně zinscenované představení, ale i samotná budova divadla je jistým zážitkem. Dostanete se z denního stereotypu a ještě máte dobrý pocit, že se kulturně vzděláváte.

V Brně je na výběr z programu řady divadel, které stojí za to navštívit. Já chodím jednou za měsíc především do Národního divadla Brno. Kromě úžasných představení totiž nabízí studentské slevy. I když se může zdát, že se jedná o finančně náročný koníček, není tomu tak. Studentská sleva je totiž padesátiprocentní, což se dost odráží na ceně lístku. Pokud si koupíte vstupenku s předstihem, jedno představení vás vyjde zhruba na 250 korun. Tato sleva platí do Mahenova divadla, Reduty, ale i do Janáčkova divadla, kam můžete zajít na operu a balet. 

A můj tip, jak navštěvovat divadlo nejvýhodněji? Využívat představení určených pro školy. Vstupenky se na ně uvolňují měsíc před termínem. Divadlo tak nabízí školou neobsazená místa opravdu „za hubičku“. Můžete se snadno dostat na řadu činoher. Nevýhodou je, že se konají převážně dopoledne. Divadlo tak sice nemá své večerní kouzlo, ale zase vám představení příjemně nastartuje den. A kdy jindy tohoto benefitu využívat než za studentských let, kdy máme některá dopoledne volná.

Letos jsem tak už viděla Tři sestry, Hanu, Leopoldstadt a Majitele klíčů. Všechny činohry mohu doporučit, tak neváhejte a vyrazte za kulturou!

Autorka článku je studentkou fakulty sociálních studií a členkou studentské redakce Magazínu M. 

Hlavní novinky