Přejít na hlavní obsah

Udělejte první krok pro svou kariéru. Vyrazte na JobAcademy

Kariérní centrum MU láká na 17. dubna na konferenci JobAcademy. Nabídne příběhy úspěšných absolventů.

Lonští hosté konference.

Co je to úspěch a jak ho dosáhnout? Na to nenajdete jednu odpověď. Kolik lidí, tolik životních příběhů a pohledů na věc. Tolik úspěchů a mnohem více proher. O tomhle a ještě mnohém dalším bude konference JobAcademy 2015 s podtitulem Kariérní příběhy úspěšných absolventů MU. Akce se koná 17. dubna v Hotelu Continental. Vstup je zdarma, jen je potřeba se registrovat na jednotlivé přednášky a workshopy.

Konference je zaměřená na otázku hledání a budování kariéry. „Pokud očekáváte tradiční rozvojovou vymývárnu mozků, na níž do vás každý bude valit: „Potřebuješ si určit životní cíl“, nenechte se zmýlit. JobAcademy jde jiným směrem,“ láká Andrea Špoková z Kariérního centra MU, které akci pořádá.

„Nevěříme na univerzální recepty. Na konferenci nechceme lidi, kteří mají patent na pravdu. Každý z našich řečníků uspěl díky něčemu jinému a studentům mají hlavně ukázat, kolik možností se před nimi otevírá,“ vysvětluje Radoslav Pittner, manažer Kariérního centra MU.

Organizátoři si tak pozvali řečníky všech věkových kategorií a profesí. Společné mají jenom jedno: Všichni vystudovali Masarykovu univerzitu.

„Najděte v kariéře svůj bod G. Jinak to bude doživotní nuda,“ vzkazuje jeden z řečníků konference Jan Souček, ředitel České televize Brno.

Zakladatel brněnské pobočky NetSuit Petr Krontorád zase zpochybňuje tradiční honbu za zlatou muškou slovy: „Je splnění našich cílů naším hlavním cílem?“

Petr Vítek z coworkingového centra Hub masochisticky dodává: „Bolest je pocit a dává životu význam,“ a olympionička Šárka Kašpárková to uzavírá lidovým: „Když nejde o život, jde o hovno.“

Kromě nich na konferenci vystoupí například ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková, přírodovědec a kněz Marek Orko Vácha, obchodní ředitel českého Google Jan Vraný a mnoho dalších.

„Možná nevíte, co byste chtěli dělat po studiu. Naši řečníci na tom kdysi byli podobně. Ale našli své odpovědi. Třeba je na konferenci najdete taky," vzkazuje Pittner studentům.

Kromě této akce Kariérní centrum MU nabízí studentům seberozvojové kurzy, kariérní konzultace, setkání se zaměstnavateli a rozvojové konference. Nabídku jeho služeb najdete na stránce www.jobacademy.cz.

Hlavní novinky