Přejít na hlavní obsah

Proč studovat informatiku v Brně?

Brno, město technologií a inovací, je ideálním místem pro studium IT. Fakulta informatiky Masarykovy univerzity je známá svým předním postavením v oblasti výzkumu a vzdělávání, které kombinuje teoretické základy s praktickými dovednostmi.

Studenti fakulty informatiky navazují spolupráci s technologickými firmami a zapojují se do reálných projektů již během studia – což zajišťuje vysokou zaměstnatelnost absolventů. 

Jaké nabízíme programy? 

Vybírat můžeš z pestré škály bakalářských, magisterských i doktorských programů od obecné informatiky přes učitelství informatiky až po kybernetickou bezpečnost. Během studia se samozřejmě dozvíš mnoho i o umělé inteligenci. Všechny programy jsou přizpůsobeny aktuálním potřebám trhu a poskytují studentům přístup k nejnovějším technologiím a výzkumným směrům. Absolventi tak mají pevný základ pro úspěšnou kariéru v rychle se vyvíjejícím IT odvětví. 

Jak u nás vypadá studium? 

Studium na FI MUNI je interaktivní a podporuje kritické myšlení. Studenti pracují na projektech v malých skupinách a úzce spolupracují s pedagogy, kteří jsou odborníky ve svých oborech. Moderní výukové prostředí, včetně laboratoří a specializovaných učeben, ti umožní vedle teoretické výuky získat i potřebné praktické zkušenosti.  

Můžeš využít příležitosti a zúčastnit se výměnných pobytů a stáží v zahraničí, např. prostřednictvím programu Erasmus+, což ti otevře dveře k mezinárodní kariéře. Naši studenti si často v zahraničí najdou i stálé zaměstnání. Na fakultu každý rok zavítá spousta zahraničních odborníků, kteří s námi sdílí své zkušenosti a obohacujeme se tak vzájemně. 

Jaké je u nás akademické prostředí? 

Jsme známí přátelským a otevřeným akademickým prostředím. Podporujeme studenty ve vědecké práci, nabízíme jim účast na mezinárodních konferencích a umožňujeme jim pracovat na výzkumných projektech pod vedením odborníků nejen v našich specializovaných laboratořích. 

Kromě vynikajících vzdělávacích programů nabízíme bohatý společenský život s mnoha kluby, zájmovými skupinami a akcemi, které tě obohatí. Vše je zasazeno do vstřícné a podporující atmosféry, která studentům pomáhá růst jak profesně, tak osobnostně. 

Co na naši fakultu říkají studenti? 

„Na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity studuji už čtvrtým rokem. Nemůžu však říct, že bych svůj aktuální studijní program Programování a vývoj aplikací také studoval tak dlouho – po roce a půl jsem na něj totiž kdysi dávno jednoduše přestoupil. Proč? Mimo jiné kvůli semestrální stáži, která je na něm povinná a která mi už za studia dokázala přiblížit svět IT praxe. Až své studium dokončím, už teď vím, že sehnat práci nebude vůbec problém. Vzpomínám si, jak jsem se jako rodilý Brňan ještě na gymnáziu rozhodoval, na kterou brněnskou vysokou školu si podám přihlášku. Nakonec jsem zvolil jen FI MUNI a dodnes toho nelituju. Pokud nyní také váháte, mně tehdy s finálním rozhodnutím pomohl velmi pozitivní zážitek z akce Poznej FI, víkendovky plné zábavy v prostorách fakulty – tak třeba pomůže i vám,“ vzkazuje Ondřej Hrdlička, student 4. ročníku bakalářského programu Programování a vývoj aplikací.

Pokud chceš mít tu nejlepší budoucnost v IT - jsme tvá správná volba! 

Hlavní novinky