Přejít na hlavní obsah

Poznejte zblízka velké firmy přímo na univerzitě

První Industry ShowCase na MU se zaměří na kariéru v podnikových financích. Akce se koná 22. března.

Na českém trhu je čím dál víc korporátních firem, které nabízí řadu pozic pro studenty a čerstvé absolventy. Jak si vybrat tu, ve které se vám bude pracovat nejlépe?

„Nemůžete čekat, že zaťukáte na dveře podniku a někdo vás pustí dovnitř, abyste se podívali, jak to tam funguje. Způsob, jak to zjistit, je přihlásit se na stáž. Nebo tam začít pracovat, což je ale střelba naslepo,“ říká Andrea Špoková z Kariérního centra MU.

Další možností je nový formát akce nazvaný Industry ShowCase. Studenti se na ní mohou setkat s personalisty a manažery firem z oboru, o který se zajímají, seznámí se s pracovním prostředím, dozví se běžně nedostupné informace a zjistí, jestli mají k úspěšné kariéře v této oblasti ty správné předpoklady.

„Naše akce je unikátní tím, že se na ní nepředstaví jen personalisté, ale i manažeři. Kontakt s budoucím šéfem je pro výběr správné práce velice důležitý,“ upřesnila Špoková.

První Industry ShowCase s podtitulem Kariéra v podnikových financích se koná 22. března na Ekonomicko-správní fakultě MU. Vystoupí na ní zástupci mezinárodní profesní organizace ACCA a úspěšných firem Deloitte Advisory, EY, Edwards, KPMG a Dell. Akce se odehraje v místnosti P102 od 13 do 16 hodin. Registrovat se můžete na stránkách Kariérního centra MU.

„Láká mě, že firmy budou pospolu. Každá má jiné pracovní podmínky, a když se člověk zajímá o práci v podnikových financích, většinou se s firmami seznamuje separátně. Tahle akce mi usnadní práci s vyhledáváním informací,“ komentuje ShowCase studentka ESF Dita Stehlíková.

V úvodu akce se představí absolvent MU, který si vybudoval úspěšnou kariéru v daném sektoru. Druhý blok je věnován možnostem pracovního uplatnění a třetí panelové prezentaci zaměřené na kompetence důležité pro danou sféru.

„Budeme rádi, když si studenti z akce odnesou co nejvíce konkrétních informací, které je pomohou nasměrovat a dodají odvahu pustit se do realizace svých osobních plánů a představ,“ doplnil Viktor Fiala, assurance manager ze společnosti EY.

Další část akce je věnována moderované diskusi zaměřené na kompetence důležité pro uplatnění v daném sektoru, do níž se zapojí i zástupci fakulty. Mimo jiné tu bude prostor pro konfrontaci rozdílných názorů studentů, zástupců akademické a pracovní sféry. Závěrečná část je věnována neformálnímu networkingu. „Pokud budou mít studenti zájem s námi zůstat v kontaktu i dále, budeme moc rádi,“ doplnil Fiala.

Hlavní novinky