Přejít na hlavní obsah

Startuje pracovní veletrh pro studenty JobChallenge

Zorientovat se na trhu práce, získat praxi nebo pracovní pozici pomůže zájemcům 13. listopadu ve Wannieck Gallery.

Sehnat praxi v oboru už při studiu nebo dostat vysněnou práci hned po absolutoriu nemusí být vždycky snadné. Zorientovat se na trhu práce a přijít do kontaktu s potenciálními zaměstnavateli usnadní studentům a čerstvým absolventům veletrh práce JobChallenge. Ve středu 13. listopadu ho v prostorách Wannieck Gallery pořádá Kariérní centrum Masarykovy univerzity.

JobChallenge nabízí velké portfolio oborů, vystavovat bude na 70 firem a institucí. Zájemci si budou moci domluvit stáže, ucházet se o absolventské pozice nebo navázat nejrůznější formy spolupráce týkající se například tématu diplomové práce. Chybět nebude ani možnost zkonzultovat svůj podnikatelský záměr s odborníkem na startupy.

Přímo v den veletrhu budou mít návštěvníci možnost zúčastnit se také doprovodných přednášek a workshopů. Na nich se například dozví, jak přesvědčit argumentem, nastartovat kariéru nebo jak uspět při výběrovém řízení.

Novinkou na výstavní ploše je odpočinková zóna ve formě veletržní kavárny, kde mohou uchazeči a personalisté navázat neformální kontakt.

„Kromě zajištění nadstandardního servisu pro firmy se letos zaměřujeme i na informační připravenost účastníků tak, aby byli na veletrhu schopni co nejlépe využít jedinečné příležitosti setkat se se zástupci firem,“ popisuje novinky hlavní koordinátorka veletrhu Andrea Špoková.

Hlavní novinky