Přejít na hlavní obsah

Připravte se na plesovou sezonu. Tančírny vás zvou

Předplesová tančírna v Savoy, kterou pořádá Munie, je už 29. listopadu. Možností máte ale v Brně spoustu.

Začátek prosince znamená také začátek nové plesové sezóny. Mezi známé a vyhledávané akce patří také plesy jednotlivých fakult MU nebo Můj ples – ples studentů Masarykovy univerzity. Ještě než se ale vydáte do víru společnosti, neškodí zopakovat si základní kroky a zásady společenského chování. Přesně to nabízí třeba Předplesová tančírna v Savoy, kterou pořádá Munie nebo Tančírna MU v Bohunickém kampusu.

Přestože Česká republika je jednou z mála zemí, kde přežívá tradice taneční výchovy, a téměř každý tak na střední škole taneční absolvoval, po několika letech už není jednoduché si na správné kroky vzpomenout. V takovém případě existuje několik možností, jak se dostat do té správné plesové formy. Tou ideální je absolvování tanečního kurzu, správný čas na jejich zapsání byl ale zhruba na konci srpna, případně další vlny startují v lednu. Zbývá tedy účast na některé z tančíren, kde vám kroky připomenou.

Tančírna v Coffee Savoy na Jakubském náměstí se otevře v úterý 29. listopadu večer a je určena hlavně těm, kteří o týden později zamíří na ples studentů Masarykovy univerzity. „Účastníci se budou moci procvičit v klasických i latinských tancích pod dohledem zkušeného tanečního lektora Michala Urbáška a jeho partnerky. Tančírna je určená jak začátečníkům tak pokročilým,“ lákají organizátoři z Masarykovy studentské unie.

Procvičit si kroky základních tanců mohou přijít i jednotlivci, vstupné je 20 korun, a pokud máte koupenou vstupenku na ples, nemusíte platit vůbec.

Spolek mediků Lékařské fakulty MU zase provozuje každoroční Tančírnu MU, která se koná každé úterý od devíti večer v malé pohybové tělocvičně v bohunickém kampusu. Přijít může kdokoliv, protože je ale o tančírnu velký zájem, je potřeba se vždy dopředu přihlásit prostřednictvím formuláře na Facebooku.

Zrychlené taneční kurzy nebo úžeji zaměřené lekce nabízejí také některé brněnské taneční školy nebo i jednotlivé podniky či kavárny. Příkladem mohou být víkendové workshopy tanečního studia Stolárna nebo dlouhodobější kurzy tance různého zaměření v Centru tance na Václavské ulici. Tančírny pravidelně otevírá také Taneční škola Eso, zatančit si standardní a latinské tance můžete každou sobotu ve velkém sále na ulici Cejl 76.

Většinou se naučíte nebo zopakujete kroky klasických tanců jako je waltz, valčík, polka, tango, quickstep, cha-cha nebo jive, v módě jsou však také moderní styly jako west coast swing, zouk nebo kizomba.

Hlavní novinky