Přejít na hlavní obsah

Studentské plesy lákají na velkolepou i komorní atmosféru

Bobycentrum bude hostit mediky i Ples studentů MU. Po Novém roce budou mít ples právníci a filozofové.

Právě v těchto dnech se rozjíždí letošní plesová sezóna a množství společenských akcí se odehraje také na Masarykově univerzitě. Pod vedením Munie vypukne Můj ples – Ples studentů Masarykovy univerzity a své reprezentační plesy chystají i jednotlivé fakulty.

Ples studentů MU se uskuteční v úterý 6. prosince v Bobycentru a vstupenky jsou stále k dispozici. „V provozu budou tři stage, hrát budou kapely Voxel a Pokáč, k tanci skupina Party Leaders a noční parket rozproudí DJ Schaff. Součástí plesu bude také cimbálovka, světelná show nebo akrobatické vystoupení,“ lákají organizátoři z Masarykovy studentské unie.

Vstupenky stojí 280 korun na stání a 330 korun na sezení a kupují se online na webu Munie. Ke vstupence na sezení navíc dostanete lahev studentského univerzitního vína pro dva. Ples bude v hotelu Bobycentrum probíhat ve dvou sálech – v Cafe de Paris a především v Laser Show Hall.

Už ve středu 30. listopadu se rovněž v Bobycentru odehraje reprezentační ples Lékařské fakulty MU, na kterém už tradičně probíhá také slavnostní uvedení posluchačů v prvním ročníku do stavu studentského. Program se odehraje na třech pódiích a na tom hlavním zahraje Fordance Orchestra z Českých Budějovic. Vstupenky budou k dispozici už jen na místě.

Ve stejný den se koná také podstatně komornější akce - Maškarbál 2016: Cestování časem pořádaný studentským Radiem R, což není nic jiného než nová tvář tradičního maškarního plesu fakulty sociálních studií. Akce startuje ve 20.00 v Barokním sále Místodržitelského paláce na Moravském náměstí a rozhodně patří k těm uvolněnějším v plesové sezoně.  

Plesy dalších fakult se uskuteční začátkem příštího roku. Nejdřív se 28. ledna odehraje už pětačtyřicátý reprezentační právnický ples v hotelu International. Podrobnosti včetně prodeje vstupenek budou teprve zveřejněny. Svým rozměry poněkud komornější Reprezentační ples Filozofické fakulty MU se odehraje 15. března v kulturním centru Babylon a ponese se v duchu dvacátých let minulého století. Podrobnosti budou přibývat na facebookové stránce plesu.

Hlavní novinky