Přejít na hlavní obsah

Brněnská mafie se probouzí, přidejte se

Registrace do netradiční městské hry, ve které se hráči snaží vzájemně zlikvidovat dotykem bílou rukavicí, běží už jen do 11. března.

Po roce se opět můžete stát členy brněnského mafiánského klanu, stačí se do 11. března přihlásit do recesní hry Mafie Brno. Bílá rukavice se stane vaším nepostradatelným doplňkem a kdekoliv půjdete, budete se vždy ohlížet přes rameno.

Princip hry, která se letos do Brna vrací podeváté a kterou pořádají mimo jiné studenti Masarykovy univerzity, je jednoduchý.

„Každý zapojený hráč si vytvoří svou herní kartu, do které zanese základní údaje o sobě, kde se nejčastěji pohybuje a jak vypadá. Na úvodním setkání, které se odehraje 15. března večer v Ústavu soudního lékařství, obdrží každý mafián hrací kartu své první oběti. No a pak začíná veškerá zábava,“ láká jeden z organizátorů hry Ondřej Výmola.

V následujících dnech se totiž každý snaží co nejdříve zabít svou oběť, přitom se ale musí mít na pozoru před svým vlastním vrahem. Zabíjení probíhá symbolicky – vrah si navlékne na pravou ruku bílou rukavici a dotkne se své oběti. Mrtvý hráč musí odevzdat kartu své oběti svému přemožiteli, který tak získá svou novou lovnou kořist. To vše na pozadí běžného života.

„Před útokem se ale lze také bránit. Hráč, který zpozoruje, že se blíží pokus o jeho odstranění, si může těsně před vraždou navléct bílou rukavici na levou ruku a zachránit si tak život,“ vysvětlil organizátor. Komu se podaří přežít a sám se stane dobrým vrahem, ten pokračuje ve hře stále dále. Pro zabité hráče naopak hra končí.

Mafie většinou trvá zhruba pět týdnů a skončí buď přežitím dvou posledních nejlepších hráčů, nebo dřívějším ukončením ze strany organizátorů.

Ani mrtví hráči se ale nebudou nudit, organizátoři i letos připravují doprovodný program. „V rámci takzvaného Intermezza chceme účastníkům přiblížit historii mafie prostřednictvím méně známého filmu a v plánu máme také ukázat hráčům další zajímavá místa v Brně,“ prozradil Výmola.

Do hry se může nejpozději 11. března přihlásit kdokoliv, komu už bylo patnáct let, dokončil základní školu a pohybuje se v období hry převážně v Brně.

Registrační poplatek závisí na počtu přihlášených hráčů, nepřevýší ale 80 korun. Prozatím je přihlášeno přes padesát lidí. Aktuality o hře najdete na její facebookové stránce.

Hlavní novinky