Přejít na hlavní obsah

Mladí vědci z Masarykovy a Karlovy univerzity se utkají ve finále Science slamu

Vědecko-populární akce, kde se představí šest výzkumník? , se odehraje v  Sono centru 1. listopadu od 19.00. Vstup je bezplatný.

První celorepublikové finále vědecko-populární soutěže Science slam se bude konat 1. listopadu v Brně. Utká se v něm šest mladých vědců z Masarykovy univerzity a Univerzity Karlovy, kteří přiblíží svůj výzkum široké veřejnosti. Akce se odehraje v Sono centru od 19.00. Vstup je bezplatný.

O přízeň diváků se budou ucházet výzkumníci, kteří úspěšně prošli univerzitními koly soutěže. „Každý z nich má šest minut na to, aby co nejzábavnější formou seznámil publikum se svým výzkumem. Diváci pak na konci večera hlasují, kdo je nejvíc pobavil, a vybírají tak vítěze," vysvětlil princip Science slamu koordinátor projektu Petr Holík. Účinkující si musí na pódiu vystačit se základními rekvizitami, nemohou využívat žádnou formu digitální prezentace.

Podívejte se na videoupoutávku

 

Možná si vzpomínáte, jak jsme na začátku září něco velkého natáčeli. To něco byla pozvánka na první celorepublikové finále Science slam, A teď je konečně online! Takže nezapomeňte - 1. listopadu v SONO Centru. Vstup je zdarma a všechny vás tam chceme vidět :-) Více o finále najdete zde: https://www.facebook.com/events/119032692133728/?fref=ts.

Zveřejnil(a) Science slam MUNI dne 2. říjen 2017

V Sono centru se potkají tři zástupci Masarykovy univerzity a tři reprezentanti Univerzity Karlovy. Budou mezi nimi jak výzkumníci z humanitních, tak z přírodovědeckých oborů. Diváci se mohou těšit na výzkum o rozhodování soudů v oblasti trestné činnosti, hledání nejlepších postupů při operaci palce, výzkum jednobuněčných organismů nebo studium nejmenších částic, z nich je tvořen náš svět.

Všichni vystupující přitom budou mít stejný čas a prostor na to ukázat, v čem jejich výzkum spočívá a proč je důležitý. Komu se povede svou práci nejlépe a nejzábavněji představit, a stane se tak vítězem prvního celorepublikového finále, o tom rozhodnou diváci.

Formát Science slamu přinesla Masarykova univerzita ze zahraničí do Brna před pěti lety. Letos poprvé se mezi sebou utkali také vědci Univerzity Karlovy. „Jsme moc rádi, že se myšlenku Science slamu podařilo rozšířit dál a zapojit do něj i nejstarší českou univerzitu. Doufáme, že do budoucna se pro tento způsob popularizace vědy nadchnou i ostatní školy,“ podotkl Holík.

Videopředstavení tří vystupujících z Muni

1. finalistka Science slam: Bára

Zajímá vás, kdo se vlastně utká na prvním celorepublikovém finále Science slam? Tohle je naše první finalistka, algoložka Barbora Chattová. Pokud zatím nevíte, co je algologie a čím se tento obor zabývá, dozvíte se to nejen na finále, ale tak trochu i v následujícím videu:

Zveřejnil(a) Science slam MUNI dne 8. říjen 2017
3. finalista Science slam: Ondra

Bára, Jakub... Zajímá vás, kdo další se objeví na prknech SONO Centra, představí svůj výzkum a utká se s dalšími finalisty o vaši přízeň? Tak tohle je fyzik Ondra, vítěz jarního Science slam. Pojďte se s námi podívat, jak žije a co ho vlastně přivedlo ke studiu teoretické fyziky.

Zveřejnil(a) Science slam MUNI dne 15. říjen 2017
5. finalistka Science slam: Lenka

Tohle je krásná astronomka Lenka Zychová, pátá finalistka První celorepublikové finále Science slam. Tak schválně, kdo pozná, kde se její medailonek natáčel? Nápověda pro mimobrněnské: je to v Brně :-)

Zveřejnil(a) Science slam MUNI dne 26. říjen 2017

Hlavní novinky