Přejít na hlavní obsah

Portál JobCheckIN: Win-win pro studenty i zaměstnavatele

Hledáte zajímavou praxi či zaměstnání při studiu? Kariérní portál Masarykovy univerzity vám to usnadní.

Jak skloubit práci a školu, vydělat si a ještě mít jako eso v rukávu schovanou praxi v oboru? Odpověď zná Kariérní centrum Muni s unikátním portálem JobCheckIN, který propojuje studenty Masarykovy univerzity se zaměstnavateli.

Například poradenská firma KPMG začínala s JobCheckINem ještě v demo verzi a s portálem spolupracuje dodnes. Nejčastěji inzeruje absolventské a studentské pozice pro většinu svých oddělení v Brně, případně i v Praze. Hned na podzim 2016 se zaregistrovala také společnost internetová cestovní agentura Kiwi.com.

Firmy stojí o práci studentů, oceňují jejich spolehlivost, nasazení, chuť do práce, neotřelost a schopnost přicházet s novými nápady. „Studenti a absolventi by měli být důležití pro každou firmu. Nejenom že už jako juniorní zaměstnanci mají co nabídnout, ale brzy se stávají mladými profesionály, kteří jsou pro každou firmu stejně důležití jako ostřílení senioři,“ vysvětluje Lucie Chladová z Kiwi.com. „Bez mladých lidí se jen těžko udržuje kontakt se současnými trendy, produkt má tendenci zastarávat a těžko se inovuje,“ dodává.

Řada studentů pak nachází ve firmách uplatnění rovnou po dokončení studia. „Ročně přijmeme až 120 studentů a absolventů do různých oddělení na juniorní pozice, ze kterých u nás můžou velmi rychle vyrůst na vyšší posty,“ říká Tomáš Probst z KPMG.

Studenti kvůli svým školním povinnostem potřebují především časovou flexibilitu. Zaměstnavatelé s tím počítají a vycházejí jim vstříc. „Flexibilitu jsme schopni nabídnout v rámci našeho programu stáží. Zájem obou stran, jak nás, tak studentů, je vždy úspěšně ukončit školu. Ze stážistů se pak ve většině případů stávají zaměstnanci na plný úvazek. V období zkoušek samozřejmě počítáme s větší flexibilitou z hlediska plánování našich projektů,“ vysvětluje Tomáš Probst.

Portál v číslech

Zkušenosti vysokoškoláků

Petr Tirala, informatik, pracuje pro inQool, a. s.

Práci jsem si našel do týdne od založení účtu na JobCheckIN. Oslovila mě sama firma inQool, a. s., s tím, že hledají někoho právě s mým zaměřením na Javu. Protože jsem zezačátku neměl žádné zkušenosti a praxi, dostal jsem nejprve nabídku placené stáže, nyní pracuji na zkrácený úvazek na pozici Junior Java Developer. Ostatním studentům bych doporučil, aby se nebáli hledat práci, i když jim chybí zkušenosti a znalosti. Stačí mít chuť na sobě pracovat a učit se nové věci.Peter Tirala, informatik, pracuje pro inQool, a. s.

Vladimíra Salášková, překladatelka, pracuje pro filozofickou fakultu

Od starších kamarádů vím, jak je těžké hned po studiu najít práci bez předchozí praxe. Proto mě zaujalo, že portál JobCheckIN nabízí i brigády, stáže a práce na poloviční úvazek. Jsem studentka oboru překladatelství ruštiny a díky portálu jsem si našla placenou překladatelskou praxi. Pracuji jako správce ruského profilu Filozofické fakulty MU na ruské sociální síti vk.com. Mým úkolem je v ruštině publikovat statusy a informace o dění na fakultě.

Adam Kolek, filozofická fakulta, pracuje pro Notino

Po registraci do JobCheckIN jsem během dvou týdnů absolvoval šest pohovorů, až jsem si našel plný úvazek v online parfumerii Notino. Stručně řečeno je náplní mé práce vytváření a rozesílání e-mailových newsletterů do 17 zemí světa. Jako velký bonus vnímám především získání pokročilých znalostí z e-mail marketingu a vyhodnocování marketingových kampaní. Ideální strategií, kterou bych každému doporučil, je začít hledat s dostatečným předstihem, obejít několik zaměstnavatelů a pečlivě vybírat.

Hlavní novinky