Přejít na hlavní obsah

Dětská univerzita bude i pro středoškoláky. Registrace už za pár dní

Registrace do Masarykovy jUniverzity se spustí 17. září. K 170 místům pro děti do 14 let přibude 50 pro žáky do 17 let.

Kapacita dětské univerzity pro mladší děti je letos 170 míst, pro středoškoláky je v pilotním ročníku dalších 50. Zároveň je 20 míst vyhrazeno pro sociálně slabé.

Pilotní ročník dětské Masarykovy jUniverzity určený pro středoškoláky otevírá v pátém roce fungování tohoto programu Masarykova univerzita. Spolu s dětmi od 9 do 14 let se tak letos poprvé mohou zapsat i studenti ve věku 15 až 17 let. Zápis do nového ročníku bude jednotný a spustí se v pondělí 17. září přesně ve 20 hodin na webu mjuni.cz.

„Nově vytvořený program pro starší děti jsme otevřeli kvůli zájmu dřívějších absolventů MjUNI. Fakulty a univerzitní pracoviště budou pro obě skupiny přístupné ve stejné dny, vždy druhou sobotu v měsíci. Mladší děti budou mít přednášky a aktivity dopoledne a starší pak v odpoledních hodinách,“ uvedla prorektorka pro vnější vztahy Hana Svatoňová.

Kapacita dětské univerzity pro mladší děti je letos 170 míst, pro středoškoláky je v pilotním ročníku dalších 50. Celkem 20 míst je zároveň rezervováno pro sociálně znevýhodněné. Organizátoři radí zápis nepodceňovat. Každoročně je kapacita naplněná během několika minut.

Nový ročník MjUNI začne v sobotu 20. října slavnostní imatrikulací v Univerzitním kině Scala. V následujících měsících se účastníci univerzity postupně seznámí se všemi devíti fakultami Masarykovy univerzity a dalšími pracovišti. Vyzkouší si chemické pokusy, seznámí se s rozmanitými rostlinami a živočichy, otestují si vlastní fyzičku nebo zjistí, co to znamená být právníkem.

Podrobnosti k přihlašování i ke studiu na MjUNI najdou rodiče na webu www.mjuni.cz. Na webu je také formulář, který je k přihlášení nutné vyplnit. Zápisné pro letošní rok činí 2500 korun. „Další náklady hradíme především díky sponzorům. Program pro středoškoláky jsme mohli otevřít díky příspěvku společnost SAP Labs Česká republika,“ řekla Svatoňová.

„Jsme rádi, že můžeme vracet regionu to, co jsme při studiu sami získali. Projekt nás nadchnul a věřím, že interaktivní výuka a možnost vyzkoušet si režim spojený se studiem na univerzitě středoškoláky naláká, aby ve vzdělávání pokračovali. Mladí talenti jsou skvělým zdrojem inspirace a neotřelých nápadů,“ uvedl ředitel SAP Labs Martin Janáček.

Hlavní novinky