Přejít na hlavní obsah

Studenti Masarykovy juniverzity dostali diplomy

První ročník dětské univerzity MU má první absolventy.

Diplomy prvním absolventům Masarykovy juniverzity předal prorektor Ivan Malý.

Malou promoci dnes zažili historicky první absolventi Masarykovy juniverzity. Diplomy za úspěšné studium prvního ročníku dětské univerzity si z kina Scala odneslo na 140 dětí ve věku 9 až 14 let. Prorektor Ivan Malý všem absolventům popřál, aby jim nadšení pro vědu a poznávání vydrželo.

>> podívejte se na fotogalerii z promoce

Studenti juniverzity se od října do května účastnili přednášek, workshopů a exkurzí na čtyřech vybraných fakultách - lékařské, přírodovědecké, pedagogické a fakultě informatiky. Minimálně polovinu z celkem osmi sobotních dopolední navštívilo 161 dětí, a vysloužily si tak diplom absolventa.

Slavnostního předávání se kromě mladých absolventů účastnily i jejich rodiny, které pobavilo vystoupení Úžasného divadla fyziky i další experimenty ve foyer kina Scala.

Absolventi Masarykovy juniverzity vytvořili nápis MjUNI.

Cílem dětské univerzity je podnítit zájem o přírodovědné a technické obory mezi studenty základních a středních škol. Děti si vyzkoušely například na lékařské fakultě možnosti ochrany proti ebole a při seznamování se s forenzní antropologií na přírodovědecké fakultě zase pátrání po pachateli trestného činu.

Projekt mjuni, který byl financována z prostředků Evropské unie v rámci projektu Popularizujeme vědu, bude Masarykova univerzita i nadále podporovat. Do nového ročníku se mohou zájemci hlásit na konci června, termín přihlášek bude vyvěšen na stránkách www.mjuni.cz. Čerství absolventi se ale už do nového ročníku hlásit nemohou. 

Do dětské univerzity se od příštího roku zapojí více fakult – kromě přírodovědecké, lékařské, pedagogické a fakulty informatiky přibudou právnická, ekonomicko-správní a fakulta sociálních studií. Kapacita, tedy 170 studentů, i věkové rozmezí zůstane stejné, u některých přednášek bude ale nově doporučena věková hranice.

Hlavní novinky