Přejít na hlavní obsah

MU zařídila pro studenty testovací místo na výstavišti

Od 26. dubna se může část studentů Masarykovy univerzity vrátit do výuky. Podmínkou je testování, s nímž jim MU pomůže.

Od pondělí je možná prezenční účast studentů v posledních ročnících na praktické, laboratorní, experimentální a umělecké výuce a praxi. Studenti se vrátí na MU, s výjimkou fakult ekonomicko-správní, právnické, sociálních studií a fakulty informatiky, které zůstávají v online režimu.

Podmínkou pro účast ve výuce je mít negativní test na koronavirus. Při prvním nástupu do výuky nesmí mít studenti výsledek antigenního či PCR testu starší než 48 hodin. Studenti jsou povinni absolvovat test každých 7 dnů.

Zatímco případný PCR test si musí studenti zajistit zcela sami, s antigenním testováním jim může pomoci univerzita.

Masarykova univerzita totiž zajistila pro své studenty testovací místo na brněnském výstavišti. Kvůli pondělní výuce bude pro studenty otevřené už o tomto víkendu, 24. a 25. dubna tam mají k dispozici termíny od 8 do 16 hodin. V dalších dnech budou termíny vždy pondělí, středa a pátek od 8 do 12 hodin.

Testovací místo se nachází u hlavní brány výstaviště. Do testovacího centra MU na výstavišti v Brně je však nutné se zaregistrovat, a to přes aplikaci v Informačním systému MU (IS).

Na místo je třeba dostavit se vždy v daný čas, kdy je student objednaný, mít s sebou průkaz zdravotní pojišťovny a především QR kód (stačí v mobilu). Na ten přijde odkaz - společně s potvrzením rezervace - sms zprávou.

Testování na brněnském výstavišti, které zařídila Masarykova univerzita, také zaručí, že i zahraniční studenti ho budou mít bezplatné. Zahraničním studentům, kteří se tam budou testovat a nehradí jim test jejich zdravotní pojišťovna, hradí test fakulta, jedná-li se o studenty zapsané na fakultě. Studentům zapsaným v mezinárodních programech hradí test RMU.

Čeští studenti s platným zdravotním pojištěním mají nárok na antigenní testování hrazené pojišťovnou jednou za tři dny.

Studenti se mohou testovat i na jiných testovacích místech - u poskytovatelů zdravotnických služeb nebo využít samotestování. V těchto případech ale musí nahrát výsledek svého testu do ISu, zajistit si vše sami a v případě zahraničních studentů si test také uhradit. U samotestování je pak podmínkou, že musí být provedeno bezprostředně před nástupem do výuky.

Další informace k testování jsou na webu muni.cz/koronavirus v sekci Informace pro studenty.

Hlavní novinky